Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023. Ukraina przedstawiła swojego reprezentanta ze schronu w Kijowie

1 min. czytania
19.12.2022 11:24
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2023. Ukraina wybrała już swojego reprezentanta, który wystąpi podczas rywalizacji w Liverpoolu. Kraj ogłosił decyzję prosto ze schronu w Kijowie.

Kalush Orchestra
fot. FOT. MALGORZATA GENCA / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Eurowizja 2023 odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja w Liverpool Arenie. Chociaż do decydujących koncertów zostało jeszcze niemal pół roku, kraje intensywnie pracują nad wyborem najlepszego reprezentanta do rywalizacji.

Eurowizja 2023. Ukraina - kto będzie reprezentował kraj?

Zgodnie z tradycją finały powinny w przyszłym roku odbyć się w Ukrainie dzięki wygranej grupy Kalush Orchestra. Niestety trwająca w kraju wojna sprawiła, że Europejska Unia nadawców zdecydowała o przeniesieniu 67. Konkursu Piosenki Eurowizji do Wielkiej Brytanii.

Redakcja poleca

Tegoroczni zwycięzcy jednak się nie poddają i mimo trudnej sytuacji panującej w państwie, Ukraina przedstawiła już swoich reprezentantów, którzy w 2023 roku pojadą do Liverpoolu.

Tvorchi na Eurowizji 2023. Kim są reprezentanci Ukrainy?

Preselekcje Ukrainy do Eurowizji 2023 odbyły się 17 grudnia i były transmitowane na żywo prosto ze schronu w Kijowie. Decyzją widzów i jury tzw. Wydbir wygrała grupa Tvorchi z utworem "Heart of steel". Muzycy zdobyli 19 punktów i pokonali 9 rywali.

Oglądaj

Tvorchi to duet tworzony przez Andrija Huculiaka oraz Jeffreya Kenny'ego. Drugi z muzyków jest nigeryjskim wokalistą, który przyjechał do Ukrainy studiować medycynę. Artyści w swojej twórczości łączą muzykę pop z elektroniką i mają na koncie cztery albumy studyjne.

RadioZET.pl/NME