Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023. TVP ma już kandydatkę? Telewizja lansuje kolejną ulubienicę

1 min. czytania
17.12.2022 09:03
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2023 dopiero za pół roku, jednak już pojawiły się informację, że Telewizja Polska znalazła idealną kandydatkę do konkursu. O kogo chodzi?

Eurowizja
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Eurowizja 2023 odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja w Liverpool Arenie. Chociaż poprzedni konkurs wygrała Ukraina, Europejska Unia Nadawców zdecydowała, że w związku z panującą w kraju wojną, bezpieczniej będzie zorganizować 67. edycję rywalizacji w Wielkiej Brytanii. Kto będzie reprezentował Polskę?

Eurowizja 2023. TVP ma już kandydatkę? 

Do finału konkursu pozostał prawie miesiąc. To zbyt długi czas, żeby już dziś poznać nazwiska osób, które na sto procent pojawią się na scenie w Liverpoolu, jednak wszystko wskazuje na to, że TVP znalazła już idealną kandydatkę z Polski.

Redakcja poleca

Telewizja od jakiegoś czasu promuje muzyczną karierę Mariny Łuczenko-Szczęsnej, która wraz z początkiem mundialu wydała piosenkę "This is the Moment" i zagrzewała męża do walki. Artystka wystąpiła w spocie zapowiadającym Sylwester Marzeń TVP, co oznacza, że fani będą mogli posłuchać wokalistki już niebawem na żywo w Zakopanem.

Eurowizja 2023. Kto będzie reprezentował Polskę w konkursie?

Marina pojawiła się także w śniadaniówce TVP. Powód obecności Szczęsnej w Telewizji Polskiej jest prosty, Pudelek donosi, że chce ona wysłać wokalistkę na przyszłoroczną Eurowizję, dlatego rozpoczęto promocję już dziś.

Informator znanego portalu twierdzi, że artystka pracuje już nawet nad piosenką do preselekcji.

Do tej pory swoją chęć udziału w preselekcjach do Eurowizji 2023 wyraziła również Maja Hyży.