Obserwuj w Google News

Pojedzie na Eurowizję 2023? Dominik Dudek w Radiu ZET z „Be Good”: „Walka o marzenia się opłaca”

2 min. czytania
16.02.2023 10:34
Zareaguj Reakcja

Dominik Dudek zaprezentował w Radiu ZET swój najnowszy singiel „Be Good”, z którym powalczy w polskich preselekcjach do Eurowizji 2023 w Liverpoolu. Zwycięzca „The Voice of Poland” opowiedział naszym słuchaczom o piosence, początkach swojej kariery, ulubionym zespole i współpracy z zagraniczną gwiazdą muzyki.

Dominik Dudek Radio ZET
fot. mat. prasowe

Dominik Dudek to zwycięzca ostatniej edycji „The Voice of Poland”. 29-letni wokalista i multiinstrumentalista jest gotowy na kolejny ważny krok w swojej karierze – już 26 lutego wystąpi w polskich preselekcjach do Eurowizji 2023 z piosenką „Be Good”. Z nowym utworem artysta pojawił się w środę w Radiu ZET.

Oni powalczą o wyjazd na Eurowizję 2023! Kto wystąpi w polskich preselekcjach?

Dominik Dudek w Radiu ZET z piosenką „Be Good” na Eurowizję 2023

„Be Good” jest jedną z dziesięciu piosenek, które znalazły się w polskich eliminacjach „Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję”. Utwór Dominika Dudka charakteryzuje się pop-folkowo-rockowym brzmieniem i powstał we współpracy z Hotelem Torino (Patryk Kumór i Dominic Wojtaszek-Buczkowski), który odpowiada za eurowizyjne przeboje Roksany Węgiel czy Viki Gabor. Jak zdradza wokalista, nowy singiel opowiada o tym, że warto być dobrym, nawet jeśli wszystko jest przeciwko nam, a zmiany na lepsze najlepiej zacząć od siebie.

Staram się być w życiu dobrym. Chciałbym, żeby wszyscy ludzie się starali. Wtedy świat byłby po prostu piękniejszy – mówi Dominik w Radiu ZET.

Zwycięzca „The Voice of Poland” nie ukrywa, że chciałby wystąpić w Konkursie Piosenki Eurowizji: „Bardzo zależy mi, aby pojechać do Liverpoolu. Grałem w Anglii. Wiem, z czym to się je”.

Do sieci trafił oficjalny teledysk z bardzo ważnym przesłaniem. W klipie artyście towarzyszą jego bliscy – ukochana dziewczyna, przyjaciele z zespołu Redford oraz trener z programu The Voice of Poland, Baron, razem z Sandrą Kubicką. 

Dominik Dudek w Radiu ZET o początkach kariery

Pochodzący z Limanowej 29-latek występuje nie tylko solowo. Od kilku lat ma także swój własny zespół Redford.

Muzyką zajmuję się od dobrych paru lat. Próbowaliśmy zaistnieć nie tylko w Polsce. Bywa trudno, ale jak widać, walka o marzenia i o swoje się opłaca.

Dominik Dudek zdradził, że płyta zespołu zbliża się wielkimi krokami. Co więcej, grupa nawiązała współpracę ze szkockim muzykiem Edwynem Collinsem, autorem wielkiego przeboju „A Girl Like You” z lat dziewięćdziesiątych.

Mój znajomy znał jego syna i podesłał mu nasze nagrania. Edwyn zachwycił się i zaprosił nas do Szkocji. Sfinansował cały album, który się pewnie niedługo pojawi.

Redakcja poleca

Jeszcze niedawno piosenkarz musiał występować na weselach. Dziś stoi przed szansą reprezentowania Polski w jednym z największych konkursów muzycznych na świecie.

Taka jest okrutna prawda. Żadna praca nie hańbi. Wesela to był mój mały epizod. Myślę, że wielu muzyków przez to przechodzi. Nie wstydzę się tego.

Kto inspiruje Dominika Dudka? Uczestnik eliminacji do Eurowizji od lat jest wierny jednemu zespołów: "Coldplay. Mój ulubiony zespół. Mam sentyment do starego Coldplay, ale ten nowy też jest fajny. Lubię posłuchać".

Polskie preselekcje do Eurowizji 2023 odbędą się w niedzielę, 26 lutego. Transmisja rozpocznie się o godz. 17:30 w TVP1.

Redakcja poleca