Obserwuj w Google News

Podbiła TikToka i The Voice Kids, teraz podbija Radio ZET. Loi opowiada nam o hicie „Gold”

2 min. czytania
09.02.2023 11:09
Zareaguj Reakcja

Loi robi furorę piosenką „Gold”, którą możesz usłyszeć także na naszej antenie. Mimo młodego wieku 20-letnia wokalistka z Niemiec osiągnęła już naprawdę wiele. A to dopiero początek. W specjalnym wywiadzie dla Radia ZET opowiedziała o swoim przeboju, podbiciu TikToka, sukcesie w „The Voice Kids”, a także wymarzonym duecie.

Loi Leonie Grainer
fot. Radio ZET

Loi, a właściwie Leonie Grainer, ma zaledwie 20 lat i pochodzi z niemieckiego Mannheim. Młoda piosenkarka kocha śpiewać, a swoją pasją postanowiła podzielić się z użytkownikami TikToka. Nie spodziewała się jednak, że nagrany przez nią cover „Blinding Lights” The Weeknd wywoła poruszenie na całym świecie i stanie się wielkim viralem. Dziś wokalistka podbija serca słuchaczy przebojem „Gold”, o którym opowiedziała w Radiu ZET.

Redakcja poleca

Loi w Radiu ZET o przeboju „Gold”, koncertach i wymarzonym duecie

„Gold” to kolejna muzyczna propozycja od Loi, której pierwszy singiel „I Follow” osiągnął ponad 10 milionów streamów i znalazł się na soundtracku do niemieckiej sagi filmowej "Ostwind". Nowy singiel zaskakuje zupełnie innym, niezwykle pozytywnym klimatem.

Byliśmy w studiu i chciałam po prostu napisać wesołą piosenkę, dzięki której ludzie zaczną się uśmiechać. Utwór opowiada o tej jednej, wyjątkowej osobie w twoim życiu. Kiedy jesteś z nią, po prostu czujesz się dobrze i bezpiecznie – mówi nam Loi i dodaje: „Właśnie dzięki tej piosence mogę być teraz na scenie i robić to, co kocham”.

Jeszcze w tym roku Loi wyda nowe utwory i wyruszy w trasę koncertową, podczas której będzie mogła zaprezentować widzom swoje wyjątkowe umiejętności wokalne.

Moja pierwsza własna trasa koncertowa odbędzie się pod koniec roku - w październiku. Jestem bardzo podekscytowana. Bycie na scenie to powód, dla którego to robię. Kocham występować.

Plus/Minus Lista Radia ZET: głosuj na "Gold" Loi

Jak mówi sama Loi, śpiew towarzyszy jej od najmłodszych lat, a pasją do muzyki zaraziła ją mama, która występowała m.in. w zespole śpiewającym covery. Dziś 20-latka nie wyobraża sobie życia bez piosenek. Zdradziła nam nawet, z kim chciałaby nagrać wymarzony duet.

Ed Sheeran. Kocham jego muzykę i teksty. Myślę, że jest naprawdę miłym i dobrym człowiekiem.

Loi podbiła TikToka coverem „Blinding Lights” The Weeknd

Loi dała się poznać słuchaczom już w wieku 14 lat, kiedy wystąpiła w niemieckiej edycji „The Voice Kids” i dotarła do samego finału, zyskując mnóstwo fanów w Niemczech. Dziś może pochwalić się słuchaczami z całego świata. Wszystko za sprawą TikToka, gdzie ma obecnie ponad pół miliona obserwujących. 20-latka osiągnęła niebywały sukces fortepianowym coverem „Blinding Lights”, który stał się viralem i zainspirował aż 2 miliony kreacji. Jej wersja przeboju The Weeknd ma ponad 50 milionów streamów, a promujący ją teledysk obejrzano ponad 14 milionów razy w serwisie YouTube.

Chciałam po prostu zrobić fortepianową wersję, ponieważ to moje klimaty. (…) W ciągu jednej nocy cover stał się viralem. Rano zajrzałam do telefonu i zobaczyłam, że mnóstwo ludzi komentuje wideo na TikToku, pisząc, że powinnam zrobić pełną wersją. I tak też zrobiłam.

Redakcja poleca