Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023. Cleo ocenia piosenkę Blanki. Zrobi furorę na Eurowizji?

2 min. czytania
09.03.2023 16:26
Zareaguj Reakcja

Cleo w najnowszym wywiadzie wspominała czasy, kiedy wystąpiła na eurowizyjnej scenie. Pamiętny utwór „My Słowianie” pozwolił wokalistce na zajęcie 14. miejsca w międzynarodowym konkursie. Gwiazda podzieliła się również swoją opinią na temat piosenki „Solo” – Blanka Stajkow ma szansę na wielki sukces?

Cleo i Blanka
fot. Pawel Wodzynski/East News

Cleo swoją przygodę z muzyką zaczynała od śpiewania w chórze gospel „Soul Connection”. Ogromnym przełomem w karierze wokalistki była współpraca z Donatanem, z którym stworzyła utwór „My Słowianie” – piosenka szybko stała się prawdziwym hitem i zapewniła duetowi występ w 59. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Od pamiętnego wykonania minęło już 9 lat, a celebrytka rozwinęła skrzydła – od 2021 roku jest jurorką w programie „The Voice Kids” emitowanym na antenie TVP.

Zobacz także:  Cleo pokazała się bez makijażu. Tak wygląda w naturalnym wydaniu

Cleo wspomina swój występ na Eurowizji 2014. „Byłam strasznie zestresowana”

Cleo i Donatan mają na koncie wiele wspólnych projektów – ich wydana w 2013 roku płyta „Hiper/Chimera” pokryła się potrójną platyną, a pochodzący z niej utwór „My Słowianie” przez długi czas nie znikał z list przebojów.

4 listopada wydaliśmy z Donem kawałek "MY SŁOWIANIE" - ależ wtedy porządziliśmy! Ten numer cały czas rusza publiczność na koncertach, a wymyślona przeze mnie spódniczka już na zawsze wpisała się w nurt folkowy. To super uczucie! Donatan odpalaj akordeon i rób folkowe bity

– napisała piosenkarka na Instagramie w piątą rocznicę powstania hitu.

W ostatnim wywiadzie Cleo wróciła wspomnieniami do pamiętnego występu na scenie w Kopenhadze.

To była najgłębsza woda, na jaką mnie wrzucono, ale bardzo się cieszę. To była jedna z najpiękniejszych przygód, jaka mi się przydarzyła. (...) Byłam strasznie zestresowana i przemęczona

 – wyjawiła w rozmowie z „Plotkiem”.

Redakcja poleca

Cleo ocenia szanse „Solo” na Eurowizji 2023. Kibicuje Blance Stajkow?

Wokalistka postanowiła również powiedzieć, co myśli o piosence „Solo”, z którą Blanka Stajkow będzie reprezentowała nasz kraj na Eurowizji 2023. Jak szczerze przyznała, nie oglądała kontrowersyjnych polskich preselekcji – słyszała natomiast utwór polsko-bułgarskiej gwiazdki i okazało się, że przypadł jej do gustu.

Preselekcji nie oglądałam. Sama piosenka to bardzo fajny, letni numer. Takiej dobrej energii nam trzeba w świecie, który jest bombardowany smutnymi informacjami

 – wyjaśniła w wywiadzie dla portalu.

- Eurowizja to szkoła życia. Polecam ją każdemu wokaliście i każdej wokalistce. Daje dużo do myślenia – słusznie zauważyła Cleo.

Myślicie, że Blanka Stajkow ma szanse na tegorocznej Eurowizji?

RadioZet.pl/”Plotek”

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest