Obserwuj w Google News

Blanka splagiatowała „Solo”? Internauci ostrzegają. „Będzie afera” na Eurowizji

2 min. czytania
27.02.2023 11:29
Zareaguj Reakcja

Eurowizja to konkurs, który wzbudza wielkie emocje. Nic więc dziwnego, że wybór Blanki na reprezentantkę Polski jest powszechnie komentowany. Krytycy, którzy nie zgadzają się z wygraną piosenkarki, zarzucają jej, że „Solo” jest plagiatem. Co na to Blanka?

blanka-splagiatowała-solo-internauci-ostrzegają-będzie-afera-na-eurowizji
fot. Piotr Molecki/East News

Blanka wygrała polskie preselekcje na Eurowizję 2023, co spotkało się z ogromnym niezadowoleniem widzów TVP. Część fanów konkursu domaga się anulowania głosowania. Wątpliwości wzbudza też zachowanie jury koncertu „Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję”. Zdaniem internautów „eksperci” mieli faworyzować Blankę i celowo obniżyć ocenę występu Janna. Teraz pojawiły się nowe kontrowersje związane z utworem „Solo”, który według fanów Konkursu Eurowizji może być uznany za plagiat innych znanych piosenek. Czyżby producenci Blanki za bardzo inspirowali się hitami zza granicy?

Redakcja poleca

Eurowizja 2023. „Solo” Blanki to plagiat? Miała inspirować się rumuńską piosenkarką i Demi Lovato

Wybór Blanki na reprezentantkę Polski na Eurowizję przez dużą część telewidzów uznawany jest za skrajne niesprawiedliwy. Posądzają oni TVP o „ustawkę” i wskazują na bliskie kontakty zwyciężczyni z Allanem Krupą, synem przewodniczącej jury, Edyty Górniak. Inni doszukują się w eurowizyjnej propozycji plagiatu zagranicznych hitów.

Oglądaj

Zdaniem krytyków „Solo” bardzo przypomina utwór rumuńskiej wokalistki. INNA zaprezentowała „Up” w 2021 roku i to właśnie tą piosenką miała się zainspirować Blanka. „O kurde, podobne”, „Mega podobne!”, „Rytm i melodia bardzo podobna”, „Będzie afera” - ostrzegają fani Eurowizji, najwyraźniej obawiając się dyskwalifikacji Polski na międzynarodowym konkursie.

Oglądaj

Na tym jednak nie koniec bowiem w sieci można także znaleźć wypowiedzi internautów, którzy wskazują, że „Solo” Blanki to marna imitacja piosenki Demi Lovato o tym samym tytule.

Oglądaj

Blanka chyba nie spodziewała się, że jej wygrana w polskich preselekcjach na Eurowizję wywoła tyle emocji. Niestety po ogłoszeniu wyników Polska znacząco spadła w zestawieniu bukmacherów przewidujących zwycięzcę Eurowizji 2023. Myślicie, że mielibyśmy większe szanse z inną muzyczną propozycją?

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest