Obserwuj w Google News

Blanka odpowiada hejterom po preselekcjach: „Chcę jak najlepiej dla Polski”

2 min. czytania
27.02.2023 15:16

Blanka będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2023. Wyniki preselekcji wywołały ogromne poruszenie w polskim internecie. Piosenkarka udzieliła specjalnego wywiadu Radiu ZET, w którym odniosła się do spływającego na nią hejtu. „Nie rozumiem aż tak przykrych słów. (...) Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że chcę jak najlepiej dla Polski” – mówi Blanka.

Blanka Eurowizja 2023
fot. VIPHOTO/East News

Blanka wystąpi na Eurowizji 2023 z piosenką „Solo”. Wokalistka została reprezentantką Polski po zwycięstwie w niedzielnych preselekcjach „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”, pokonując m.in. faworyta eurowizyjnych fanów, Janna. Wyniki eliminacji nie wszystkim przypadły do gustu, a w sieci pojawiło się wiele negatywnych komentarzy.

Polacy oszaleli na punkcie Janna. „Mam nadzieję, że ludzie zostaną ze mną na dłużej”

Eurowizja 2023: Blanka w Radiu ZET odpowiada hejterom po preselekcjach: „Chcę jak najlepiej dla Polski”

Wygrana Blanki w polskich preselekcjach jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Jak piosenkarka reaguje na hejt?

Czuję się z tym różnie. Rozumiem to. Jakbym była fanką kogoś innego, też nie byłabym zadowolona, że jedzie ktoś inny. Oczywiście mówimy tu o Jannie. Jesteśmy z kompletnie dwóch światów muzycznych. On robi kompletnie inną muzyką, ja kompletnie inną. Mamy innych odbiorców. (..) Nie rozumiem aż tak przykrych słów. Chcę pokazać się jak najlepiej. Nie ma żadnego hejtu między mną a Jannem. Jesteśmy w przyjacielskiej relacji. Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że chcę jak najlepiej dla Polski.

Redakcja poleca

Co reprezentantka Polski na Eurowizji 2023 powiedziałaby osobom, które piszą pełne nienawiści komentarze?

Zapytałabym: „Dlaczego? Po co?”.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 odbędzie się w dniach 9-13 maja w Liverpoolu. Blanka wystąpi w drugim półfinale, który zaplanowano na czwartek, 11 maja.

Eurowizja 2023: Blanka w Radiu ZET o Jannie

Blanka nie ukrywa, że podczas preselekcji kibicowała najbardziej Jannowi, który z piosenką „Gladiator” zajął ostatecznie 2. miejsce.

Był moim faworytem. Uważam, że zrobił świetną robotę. Jest świetnym artystą i człowiekiem. (…) Od razu jak się poznaliśmy, złapaliśmy ze sobą fajny kontakt. Oboje sobie kibicowaliśmy. Naprawdę jest przecudowny. Dziękuję mu za całe wsparcie, które mi teraz okazuje. Że trzyma kciuki. Po wszystkim spotkaliśmy się w garderobie. Poza kamerami. Przyszedł do mnie i mocno się uścisnęliśmy. Powiedział, że trzyma kciuki i jest mu bardzo przykro za różne niemiłe rzeczy, które się dzieją. Jest ze mną. Również go wspieram. Mam nadzieję, że nasza relacja będzie długa i przyjemna.

Rozmowa z Blanką na antenie Radia ZET już w poniedziałek po godz. 21:00 w "Plus/Minus Liście Radia ZET Extra".