Obserwuj w Google News

Kto wygra Eurowizję 2023? Bukmacherzy miażdżą Blankę

2 min. czytania
14.03.2023 13:34
Zareaguj Reakcja

Kto wygra Eurowizję 2023? Bukmacherzy już rozpoczęli przewidywania. Podczas ubiegłorocznego konkursu Eurowizji „wizje” ekspertów się sprawdziły.

Eurowizja 2023
fot. Piotr Molecki/East News

Eurowizja 2023 zbliża się wielkimi krokami. Konkurs odbędzie się w Liverpoolu. Pierwszy półfinał zaplanowano na 9 maja, drugi na 11 maja, a wielki finał na 13 maja. Bukmacherzy już ruszyli z obstawianiem, kto ma największe szanse na wygraną. Jak poradzi sobie Blanka? Nie mamy dobrych informacji.

Zobacz także:  Loreen znów wygra Eurowizję? Wraca z utworem "Tattoo". Premiera w Radiu ZET

Eurowizja 2023. Kto wygra?

W konkursie Eurowizji w Liverpoolu wezmą udział przedstawiciele 37 państw. Do tej pory przewidywania bukmacherów się sprawdzały. W 2022 roku typowano, że wygra Kalush Orchestra z piosenką „Stefania”, a w 2021 roku faworytem był Måneskin z utworem „Zitti e buoni”.

Na portalu „eurovisionworld.com” pojawiły się typowania bukmacherów. Aż 40% szans na wygraną ma Szwecja, którą reprezentować będzie Loreen z piosenką „Tattoo”.

Przewiduje się, że drugie miejsce zajmie Finlandia, która wystawiła Käärijä z piosenką „Cha Cha Cha” (15% szans na wygraną), a trzecie miejsce Ukraina, która wystawiła zespół Tvorchi z (13% szans na wygraną). Na czwartym miejscu jest Norwegia (tylko 5% szans na zwycięstwo).

Eurowizja 2023. Które miejsce zajmie Blanka?

Blanka Stajkow wzbudza jeszcze większe kontrowersje niż sam konkurs. 23-letniej artystce o polsko-bułgarskich korzeniach zarzuca się kompletny brat talentu, a także plagiat piosenki „Solo” - to właśnie z tym utworem będzie reprezentować Polskę.

Redakcja poleca

Niestety, Blanka uplasowała się daleko w tyle. Bukmacherzy dają jej mniej niż 1% szans na zwycięstwo i tym samym zajmuje 25. miejsce w tabeli. Jeszcze niżej za Blanką uplasowały się takie kraje jak m.in. Portugalia, Grecja, Dania, Malta, Belgia czy Rumunia.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest