Obserwuj w Google News

Blanka Stajkow rezygnuje z Eurowizji? Dostaje pogróżki i groźby śmierci!

2 min. czytania
11.03.2023 12:46

Blanka Stajkow, jako reprezentantka Polski na Eurowizji 2023 w Liverpoolu, wywołuje niemałe emocje. Internauci wręcz bojkotują wybór jury TVP, apelowali też o wycofanie się młodej artystki z konkursu. Czy rzeczywiście się wycofa? Piosenkarka może poważnie obawiać się o swoje bezpieczeństwo, dostaje bowiem groźby śmierci. Jasno postawiła sprawę.

Blanka Stajkow
fot. Pawel Wodzynski/East News

Blanka Stajkow rozwścieczyła fanów konkursu Eurowizji. W sieci dominują komentarze, że piosenkarka nie potrafi śpiewać, Jann został w całej aferze poszkodowanym, „Solo” to plagiat, a w TVP miało nawet dojść do korupcji. Stacja odpiera zarzuty i przekonuje, że nie naruszono regulaminu. Teorie mnożą się i mnożą, a internauci chcą dopiąć swego i zniechęcić Blankę do wyjazdu do Liverpoolu. Piosenkarka przyznała, że zamiast cieszyć się z sukcesu, musi mierzyć się z potężnym hejtem. Ten urósł do niewyobrażalnych rozmiarów.

Zobacz także:  Eurowizja 2023. TVP odpowiada na część zarzutów sprawie wygranej Blanki

Blanka wycofa się z Eurowizji? Dostaje pogróżki!

Blanka Stajkow udzieliła wywiadu serwisowi „Wprost”. Przyznała, że po tym, co ją spotkało, nie wie, czy po raz drugi wzięłaby udział w preselekcjach. Liczy na to, że wszystko zakończy się pozytywnie. Znów zaznaczyła, że została odebrana jej szansa do radości z „awansu”.

- Mam świadomość tego, że biorę udział w konkursie. Ktoś wygra, ktoś przegra. Ale obrażanie się, krytykowanie, hejtowanie jest nie na miejscu. Nie jadę reprezentować Polski, bo ktoś mi to załatwił. Tak wybrało jury i widzowie – skwitowała Blanka.

Co więcej, wykonawczyni hitu „Solo” myślała nad tym, aby wycofać się z konkursu Eurowizji! Doszła jednak do wniosku, że postara się popracować nad sobą.

- Przeszło mi to przez myśl, ale w sumie, dlaczego mam się wycofywać? Czy ja komuś coś zrobiłam? Zachowywałam się niewłaściwie? No nie. Konstruktywną krytykę wzięłam do siebie i będę starała się wcielić mądre uwagi w życie – tłumaczyła Blanka.

Redakcja poleca

Piosenkarkę denerwują spekulacje o spiskach i zbiegach okoliczności, które miały pomóc jej wygrać preselekcje. Stara się nie czytać artykułów i komentarzy w mediach społecznościowych. Zwyczajnie wynika to ze strachu.

- […] pojawia się we mnie lęk, że znowu otrzymam mail, w którym ktoś, kto mnie nie zna, będzie życzyć mi śmierci. „Zabij się, szmato” – krótkie zdanie, dostałam je dwa wyrazy, ale wywarły na mnie ogromne – negatywne – wrażenie – relacjonowała Blanka.

RadioZET.pl/Wprost.pl

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest