Obserwuj w Google News

Loreen znów wygra Eurowizję? Wraca z utworem "Tattoo". Premiera w Radiu ZET

2 min. czytania
13.03.2023 12:41
Zareaguj Reakcja

Loreen wygrała Eurowizję w 2012 roku. Teraz znów stanie przed szansą zwycięstwa w najsłynniejszym konkursie muzycznym na świecie. Piosenkarka będzie reprezentować Szwecję z piosenką „Tattoo”. Loreen zostanie pierwszą artystką, która wygra dwukrotnie Eurowizję?

Loreen
fot. mat. prasowe

Loreen nie trzeba przedstawiać polskim słuchaczom. Wokalistka podbiła listy przebojów hitem „Euphoria”, z którym wygrała Eurowizję 2012 w Baku. Po 11 latach powróci do konkursu i stanie przed szansą na kolejne zwycięstwo. 

Redakcja poleca

Loreen – „Tattoo”. Szwedzka piosenkarka znów wygra Eurowizję?

„Tattoo” będzie reprezentować Szwecję na Eurowizji 2023 w Liverpoolu. W miniony weekend piosenka wygrała w wielkim sytlu Melodifestivalen, czyli słynne szwedzkie preselekcje. Loreen napisała utwór we współpracy z Peterem Boströmem, Thomasem G:sonem, Jimmym „Jokerem” Thörnfeldtem, Jimmym Janssonem i Moą „Cazzi Opeia” Carlebecker.

To utwór o miłości. Ma w sobie siłę i głębię. Mam w zwyczaju mówić o miłości, bo nie ma niczego ważniejszego! Zwłaszcza w obecnych czasach powinniśmy obdarzać się miłością. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam tę piosenkę, całym ciałem poczułam, że już wkrótce coś się wydarzy. To samo uczucie towarzyszyło mi wcześniej przy singlu „Euphoria”.

Wszystko wskazuje na to, że Loreen po raz kolejny powalczy o zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji. 39-letnia piosenkarka jest uznawana przez bukmacherów za główną faworytkę tegorocznej edycji. Jeśli Szwedce uda się wygrać, będzie pierwszą artystką w historii, która dwukrotnie zwyciężyła na Eurowizję. Do tej pory konkurs wygrał dwukrotnie tylko Johnny Logan z Irlandii.

Eurowizja 2023 Liverpool: kiedy odbędzie się konkurs i kiedy występ Polski?

Eurowizja 2023 odbędzie się w dniach 9-13 maja w Liverpoolu. Blanka, która będzie reprezentować Polskę z piosenką „Solo”, wystąpi w drugim półfinale, który zaplanowano na czwartek, 11 maja.

Redakcja poleca