,

Julia Wieniawa na Eurowizji? Tylko z „imperialną” piosenką

09.12.2022 12:21

Julia Wieniawa udzieliła wywiadu, w którym zdradziła, czy będzie kiedyś reprezentować nasz kraj na Eurowizji. Udział w konkursie mógłby być dla niej początkiem międzynarodowej kariery. Jakie plany ma gwiazda?

julia-wieniawa-na-eurowizji-tylko-z-imperialna-piosenka
fot. Artur Szczepanski//East News

Julia Wieniawa, choć cały czas rozwija swoją aktorską karierę, obecnie stawia na muzykę. Niedawno premierę miała jej debiutancka płyta „Omamy”. Artystka wyruszyła już w trasę koncertową promującą wydawnictwo i rozpoczęła pracę nad drugim albumem. Czy wkrótce zechce pokazać się też zagranicznej publiczności?

Julia Wieniawa o udziale w Eurowizji

Piosenkarka zapytana przez dziennikarkę Jastrząb Post, czy myślała o wystąpieniu na Konkursie Eurowizji, wydawała się lekko zdziwiona i przyznała, że nigdy nie było to jej marzeniem. Nie przekreśla jednak szans na jej udział w muzycznym wydarzeniu.

Jak kiedyś dostanę taką propozycję i będę miała dobry repertuar, bo to musi być jednak naprawdę imperialna piosenka, to czemu nie?

Reporterka podkreśliła, że Eurowizja mogłaby pomóc Wieniawie w rozkręceniu międzynarodowej kariery. Julia jakiś czas temu wyznała, że chciałaby spróbować swoich sił na zagranicznych castingach. Później stwierdziła jednak, że ma zbyt dużo zawodowych zobowiązań w Polsce, by pozwolić sobie na podbój zagranicy. Choć artystka chciała pokazać się światu na dużym ekranie, być może to właśnie Eurowizja otworzyłaby jej bramę do międzynarodowych osiągnięć.

Wyznaję taką zasadę w życiu, że nigdy nie mów nigdy, bo potem się wyjdzie na hipokrytę

- podsumowała piosenkarka.

Zobacz także: Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki znowu razem? Gruchają jak gołąbeczki

Wieniawa zapytana o to, kogo z polskich muzyków widziałaby na konkursie, bez wahania wskazała Macieja Musiałowskiego i zachęciła kolegę do zaprezentowania słuchaczom napisanych przez niego piosenek. Gwiazdy mają na koncie wspólny utwór. Myślicie, że jest szansa, byśmy zobaczyli ich na Eurowizji w duecie?

loader

Logo radiozet Dzieje się