Obserwuj w Google News

Polski raper chce udowodnić, że Ziemia jest płaska. Wypuścił balon w kosmos [WIDEO]

3 min. czytania
13.09.2023 10:41

Polski raper Akash postanowił dowieść, że Ziemia jest płaska. W tym celu wypuścił w stratosferę balon z 6 kamerami.

Akash
fot. print screen z Akash/Twitter

Inwazja foliarzy trwa w najlepsze. Raper znany jako Akash postanowił przeprowadzić eksperyment. Chce udowodnić, że Ziemia jest płaska.

Polski raper Akash sprawdza, czy Ziemia jest płaska

Internet to wspaniały wynalazek, ale jak każda innowacyjność bywa mieczem obosiecznym. Zanim informacja rozchodziła się po świecie w mgnieniu oka, osoby wierzące w antynaukowe teorie spiskowe siedziały pod kamieniem i wychylały się spod niego tylko, kiedy spotkały sobie podobnych osobników. Teraz bardzo łatwo można szerzyć szkodliwe bzdury i zarażać nimi innych. 

Co ciekawe tak zwane foliarstwo wbrew temu, co mogłyby się wydawać, nie zależy ani od poziomu wykształcenia, ani od poziomu społecznego. Osoby wierzące i szerzące głupoty zdarzają się również w świecie show-biznesu. W tym gronie znajduje się polski raper Akash. W singlu "Ewolucja" rapował między innymi o nowym porządku świata: "Globalny system fianansowy, cyfrowy, bezgotówkowy, mam z tyłu głowy. To się dzieje, więc przygotuj się na nowy porządek stałej kontroli, bo to początek tego, co nadchodzi".

Redakcja poleca

12 września 2023 roku na Twitterze muzyka pojawiło się nagranie. Niestety nie jest to zapowiedź nowej płyty, koncertu, czy świeży teledysk. Akash pokazuje swoim fanom, że wypuszcza balon w kosmos, by dowieść, że Ziemia jest płaska.

- Wypuszczamy sześć kamer w stratosferę, w kosmos – słyszymy w nagraniu. – Lecimy w kosmos moi drodzy, pod sklepienie niebieskie - dodał raper. W tle widzimy balon stratosferyczny.

Prace nad przedsięwzięciem trwały już jakiś czas. Jak podaje portal Glamrap, Akash opowiadał o swoich planach. - Od dłuższego czasu pracujemy nad projektem, który wyjaśni wiele zagadnień w logiczny sposób. Wysłanie balonu stratosferycznego, obserwacje z bardzo dalekich odległości, obserwacje sklepienia nieba najlepszymi dostępnymi obiektywami - tłumaczył raper.

Dla wszystkich ciekawych - pod TYM linkiem można obserwować trasę lotu balonu. My proponujemy raperowi w przyszłości przeprowadzić inne eksperymenty. Na początek niech sprawdzi, czy sól jest słona. Następnie może wybrać się do Ameryki, by sprawdzić, czy ten kontynent naprawdę istnieje.

Teoria płaskiej Ziemi: czy ma jakiekolwiek podstawy naukowe?

Teoria płaskiej ziemi jest przekonaniem, że Ziemia nie jest kulistą planetą, ale raczej płaskim dyskiem lub płaszczyzną. Jest to naukowo obalona i niepoparta dowodami teoria, która stoi w sprzeczności z obserwacjami, eksperymentami oraz wiedzą naukową.

Współczesna nauka, opierając się na wielu niezależnych dowodach, potwierdza, że Ziemia jest kulistą planetą. Dowodami na kulistość Ziemi są między innymi obserwacje krzywizny horyzontu, zmieniających się kształtów gwiazd na niebie w zależności od położenia na Ziemi, efekt Coriolisa, obserwacje satelitów i loty kosmiczne, a także zdjęcia Ziemi wykonane z przestrzeni kosmicznej.

Teoria płaskiej ziemi jest uważana za pseudonaukową i nie jest wspierana przez społeczność naukową ani nie jest przyjmowana jako wiarygodna wiedza naukowa. W rzeczywistości wiele argumentów i eksperymentów udowodniło jej błędność. Jeśli chodzi o wiedzę o kształcie i strukturze Ziemi, zawsze warto polegać na sprawdzonych i naukowo potwierdzonych faktach, a nie bzdurach argumentowanych "chłopskim rozumem".

Nie przegap
Magda Gessler szokuje na Instagramie. Najdziwniejsze posty restauratorki
5 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER