Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Kurski ujawnia nowe informacje: "Biorę się do roboty"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
23.02.2020 00:28
Zareaguj Reakcja

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Najnowsza wypowiedź Jacka Kurskiego sugeruje, że Telewizja Polska może po raz kolejny zorganizować słynny konkurs dla dzieci. W trakcie finału „The Voice Kids 3” prezes TVP ujawnił nowe informacje na temat Eurowizji Junior 2020 w Polsce.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce Jacek Kurski prezes TVP ujawnia nowe informacje
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Jacek Kurski ujawnia nowe informacje

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce? Jacek Kurski ujawnił nowe informacje w sprawie ewentualnej organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020 w naszym kraju. Przypomnijmy, że gospodarzem Eurowizji Junior 2019 były Gliwice.

Jacek Kurski pojawił się w ostatnim odcinku „The Voice Kids 3”. Podczas finału programu poinformował, że Telewizja Polska chce organizować po raz kolejny Eurowizję Junior w Polsce. Prezes zasugerował również, iż TVP jest już w trakcie zaawansowanych rozmów z Europejską Unią Nadawców w tej sprawie.

Czy chcecie, żeby Polska raz jeszcze była organizatorem Eurowizji Junior? W takim razie ja się biorę do roboty, a Wy słuchajcie komunikatów Telewizji Polskiej w ciągu najbliższych paru dni — zdradził Kurski.

Zapytany przez Tomasza Kammela o etap rozmów, prezes TVP odpowiedział krótko: „zaszły bardzo daleko”.

Wszystko na to wskazuje, że już wkrótce dowiemy się, czy Eurowizja Junior 2020 zostanie zorganizowana w Polsce. W którym polskim mieście odbędzie się konkurs? Na ten moment nie wiadomo, ale wśród potencjalnych kandydatów pojawia się Kraków.

 

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor wygrała konkurs

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach. Polska zwyciężyła w konkursie z piosenką „Superhero”, którą Wiktoria Gabor zaprezentowała w dwóch językach: polskim i angielskim. Choć w głosowaniu jury nasza reprezentantka zajęła 2. miejsce, to widzowie i internauci zdecydowali, że Polska znalazła się na 1. miejscu. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 z 278 punktami na koncie.

Wygrana Viki Gabor to drugie zwycięstwo Polski z rzędu na Eurowizji Junior. Czegoś takiego nie dokonał wcześniej żaden inny kraj. Przypomnijmy, że w 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want to Be”. We wcześniejszych latach nasz kraj nigdy nie wygrał tej imprezy. 

RadioZET.pl/PK