Obserwuj w Google News

Metallica z niespodzianką dla Polaków. Zespół zagrał hit Maanamu

2 min. czytania
08.07.2024 09:16

Polski koncert Metalliki w Warszawie nie obył się bez rodzimego akcentu. Ikony metalu wykonały cover jednego ze słynnych utworów grupy Maanam. Fani byli zachwyceni.

Koncert Metalliki w Warszawie, James Hedfield, Kora Jackowska
fot. Polska Press/East News,

Metallica w Polsce zagrała cover Maanamu

5 i 7 lipca 2024 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się koncerty Metalliki. Legendy ciężkiego grania postanowiły zaskoczyć swoich polskich fanów i przygotować dla nich małe prezenty. Podczas obu występów nie zabrakło muzycznych niespodzianek. Jedną z nich był cover utworu zespołu Maanam. O którym kawałku mowa?

Quiz: Którą piosenkarką z PRL jesteś? Korą, Anną Jantar czy Violettą Villas?

1/11 Które z tych zdań najtrafniej opisuje twoje zachowanie podczas imprezy?

Metallica gra obecnie światową trasę koncertową "No Repeat Weekend". Jak sama nazwa wskazuje występy w różnych krajach obejmują dwa koncerty z zupełnie innymi setlistami. Ta zasada tyczy się również niespodzianek dla fanów. Same koncerty to jednak nie wszystko. Wokół wydarzenia pojawiły się dodatkowe elementy dla fanów - Pop-UP Store w Centrum Praskim Koneser oraz spotkanie z fotografem Rossem Halfinem, który wykonał wiele kultowych zdjęć zespołu. 

Członkowie Metalliki przyjeżdżając do danego kraju na występy, zawsze stara się zbadać rodzimą kulturę i podczas swoich koncertów puścić oczko do słuchaczy. Nie inaczej było tym razem. Uczestnicy drugiego występu mogli bowiem usłyszeć cover Maanamu. Między utworami Metalliki fani zostali zaskoczeni piosenką "Kocham cię, kochanie moje". Utwór wykonali gitarzysta Kirk Hammett oraz basista Robert Trujillo. 

Oglądaj

Trujillo odważył się zaśpiewać utwór po polsku. Generalnie trudno zastąpić Korę, ale muzyk starał się jak mógł. Chociaż wokal coveru nie wyszedł najlepiej ze względu na trudność naszego języka, fani byli zachwyceni. "Piękne czasy, żeby to Metallica grała utwór Maanamu. Nic mnie dzisiaj bardziej nie zaskoczyło. Wow!" - napisał jeden z internautów. "Niezwykle wzruszające - Wielka Metallica i Niepowtarzalna Kora" - czytamy w komentarzu fanki zespołu. "To ukłon w naszą stronę! Dziękuję im za to! Kocham ten zespół od 40 lat!" - zachwycała się inna miłośniczka Metalliki. 

Redakcja poleca

Metallica w Polsce zaskoczyła swoich fanów

W trakcie pierwszego tegorocznego koncertu też nie zabrakło niespodzianki. Hammett i Trujillo wykonali specjalny utwór stworzony z okazji ponownej wizyty w Warszawie. Kawałek o nazwie "Back in Warsaw" powstał jako uczczenie powrotu zespołu do stolicy naszego kraju po 5 latach od ostatniego występu. 

Oglądaj

Tego typu niespodzianki to specjalność zespołu. Nie pierwszy raz zresztą Metallika wykonała jeden z rodzimych hitów przed swoimi polskimi słuchaczami. Podczas ostatniej wizyty muzyków w naszym kraju warszawski stadion wypełniły dźwięki "Snu o Warszawie" Czesława Niemena. Natomiast na koncercie w 2018 roku fani mogli usłyszeć "Wehikuł czasu" zespołu Dżem

Zobacz także

Nic więc dziwnego, że Metalika jest jednym z najbardziej uwielbianych zespołów metalowych na świecie. To zasługa nie tylko chwytliwych utworów, które wyszły poza gatunek i są rozpoznawalne nawet dla osób stroniących od ciężkiego brzmienia, ale również podejścia do swoich słuchaczy. Grupa od dawna słynie z wielkiego szacunku do fanów, co sprawia, że koncerty Metalliki to prawdziwe muzyczne święta. 

Źródło: Radio ZET/YouTube/Rubik2137, YouTube/Tjhe Squirrell

Nie przegap