Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce? Jest pierwszy komentarz Jacka Kurskiego

Piotr Krajewski
2 min. czytania
25.11.2019 13:25

Czy Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce? Jacek Kurski zapowiedział tuż po wygranej Viki Gabor w Gliwicach, że Telewizja Polska będzie ponownie ubiegać się o organizację Eurowizji Junior w 2020 roku. Gdzie i kiedy się odbędzie?

Eurowizja Junior 2020 czy odbędzie się w Polsce jest pierwszy komentarz Jacka Kurskiego
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Jest pierwszy komentarz Jacka Kurskiego

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Po wygranej Viki Gabor w Gliwicach wiele osób zastanawia się, czy przyszłoroczny konkurs Eurowizji dla Dzieci również odbędzie się w naszym kraju.

Jacek Kurski pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej tuż po ogłoszeniu  wyników Eurowizji Junior 2019. W trakcie spotkania z dziennikarzami prezes TVP zapowiedział, że Polska będzie ponownie ubiegać się o organizację Eurowizji Junior 2020.

Obiecuję, że Polska będzie starała się ponownie o organizację przyszłorocznego konkursu — powiedział Jacek Kurski.

Przypomnijmy, że zwycięski kraj może, ale nie musi starać się o organizację Eurowizji Junior. O bycie gospodarzem kolejnego konkursu mogą ubiegać się wszyscy chętni nadawcy publiczni. Ostateczną decyzję podejmie w tej kwestii Europejska Unia Nadawców, organizator imprez spod szyldu Eurowizji.

Eurowizja Junior 2020: gdzie i kiedy odbędzie się konkurs?

Gdzie i kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2020? Na ten moment nie ma szczegółowych informacji na temat kolejnego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Miejsce i data Eurowizji Junior 2020 nie są znane, ale wszystko na to wskazuje, że przyszłoroczna impreza również odbędzie się pod koniec listopada. Tak było w przypadku ostatnich kilku edycji Eurowizji Junior.

W jakim mieście odbędzie Eurowizja Junior 2020, jeśli zostanie zorganizowana w Polsce? Nie ma na ten temat żadnych potwierdzonych informacji. Jak podaje jednak Dziennik Eurowizyjny, wśród potencjalnych kandydatów pojawiają się m.in. Gdańsk, Szczecin, Łódź, Wrocław czy Kraków.

Eurowizja Junior 2019: Roksana Węgiel zaliczyła wpadkę na wizji. Nie wiedziała, że ma włączony mikrofon [WIDEO]

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019. Polska zwyciężyła po raz drugi

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach. Polska zwyciężyła w konkursie z piosenką „Superhero”, którą Wiktoria Gabor zaprezentowała w dwóch językach: polskim i angielskim. Choć w głosowaniu jury nasza reprezentantka zajęła 2. miejsce, to widzowie i internauci zdecydowali, że Polska znalazła się na 1. miejscu. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 z 278 punktami na koncie.

Wygrana Viki Gabor to drugie zwycięstwo Polski z rzędu na Eurowizji Junior. Czegoś takiego nie dokonał wcześniej żaden inny kraj. Przypomnijmy, że w 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want to Be”. We wcześniejszych latach nasz kraj nigdy nie wygrał tej imprezy.

>> Tak Polska wygrała Eurowizję Junior 2019. Niesamowity moment ogłoszenia wyników [WIDEO]

RadioZET.pl/PK