Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor wygrała konkurs. Polska zwycięża drugi rok z rzędu [WYNIKI]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.11.2019 18:20
Zareaguj Reakcja

Polska wygrała Eurowizję Junior 2019 z piosenką „Superhero”. Reprezentantka Polski Viki Gabor zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019, który odbył się w niedzielę w Gliwicach. To pierwszy raz w historii, kiedy jeden kraj wygrał drugi rok z rzędu. Poniżej prezentujemy pełne wyniki Eurowizji Junior 2019.

Eurowizja Junior 2019 Viki Gabor wygrała konkurs Gliwice Polska zwycięża drugi rok z rzędu
fot. Mieszko Piętka/AKPA/mat.prasowe

Polska wygrała Eurowizję Junior 2019. Viki Gabor zwyciężczynią konkursu w Gliwicach

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach. Polska zwyciężyła w konkursie z piosenką „Superhero”, którą Wiktoria Gabor zaprezentowała w dwóch językach: polskim i angielskim. Choć w głosowaniu jury nasza reprezentantka zajęła 2. miejsce, to widzowie i internauci zdecydowali, że Polska znalazła się na 1. miejscu. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 z 278 punktami na koncie.

>>  Eurowizja Junior 2019: Roksana Węgiel zaliczyła wpadkę na wizji. Nie wiedziała, że ma włączony mikrofon [WIDEO]

>>  Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce? Jest pierwszy komentarz Jacka Kurskiego

Polska od początku była jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w wielkim stylu. Polka wystąpiła w konkursie z 11. numerem, czyli w połowie konkursowej stawki. Wiktoria Gabor pojawiła się w limonkowym garniturze pełnym błyszczących trójkątów. W trakcie występu towarzyszyli jej tancerze oraz dwójka tłumaczy, którzy prezentowali tekst polskiej piosenki „Superhero” w języku migowym.

>> Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor skomentowała wygraną w konkursie w Gliwicach

W tle pojawiły się utrzymane w niebieskim kolorze wizualizacje z motywami wody i lodowców, które nawiązują do kwestii ochrony środowiska. Utworem „Superhero” Viki Gabor chciała zwrócić uwagę widzów Eurowizji Junior 2019 na ekologię, problem zmiany klimatu i kwestię globalnego ocieplenia. W trakcie występu Polski zastosowano także bardzo interesujące efekty z trzęsącym się ekranem i wyświetlaczem odliczającym czas, który nawiązywał do uciekającego czasu na ratowanie planety.

Wygrana Viki Gabor to drugie zwycięstwo Polski z rzędu na Eurowizji Junior. Czegoś takiego nie dokonał wcześniej żaden inny kraj. Przypomnijmy, że w 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want to Be”. We wcześniejszych latach nasz kraj nigdy nie wygrał tej imprezy.

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor wygrała konkurs. Polska zwycięża

Eurowizja Junior 2019: WYNIKI. Tabela państw [KLASYFIKACJA]

 1. POLSKA
 2. Kazachstan
 3. Hiszpania
 4. Holandia
 5. Francja
 6. Macedonia Północna
 7. Włochy
 8. Australia
 9. Armenia
 10. Serbia
 11. Białoruś
 12. Irlandia
 13. Rosja
 14. Gruzja
 15. Ukraina
 16. Portugalia
 17. Albania
 18. Walia
 19. Malta

>>  Tak Polska wygrała Eurowizję Junior 2019. Niesamowity moment ogłoszenia wyników [ZOBACZ WIDEO]

RadioZET.pl/PK