Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021 z publicznością. Rząd Holandii wyraził zgodę na udział widzów

2 min. czytania
01.04.2021 11:17
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 odbędzie się z udziałem publiczności? Rząd Holandii wyraził zgodę, aby w trakcie Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie pojawili się widzowie. Wcześniej już organizatorzy zapewnili, że impreza na pewno się odbędzie, nawet jeśli reprezentanci nie będą mogli przyjechać do Holandii.

Duncan Laurence Eurowizja
fot. AP/Associated Press/East News

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. Z tygodnia na tydzień poznajemy coraz więcej szczegółów na temat tegorocznej edycji wydarzenia, która będzie zupełnie inna w związku z pandemią koronawirusa.

Holenderski dziennik „De Telegraff” poinformował w czwartek, że rząd zgodził się, aby w trakcie Eurowizji 2021 pojawiła się publiczność.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: zagranica komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego. "Śpiewam to cały dzień"

Eurowizja 2021 z publicznością. Rząd Holandii wyraził zgodę na udział widzów

Eurowizja 2021 odbędzie się z udziałem publiczności. Rząd Holandii wyraził zgodę, aby w półfinałach i finale konkursu wzięło udział do 3,5 tysiąca widzów. Europejska Unia Nadawców, która organizuje imprezę, zareagowała pozytywnie na decyzję gabinetu. Jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju pozwoli na to, w arenie Ahoy Rotterdam pojawi się publiczność. Decyzja zostanie podjęta w ciągu najbliższych tygodni.

Władze stworzyły tzw. program „laboratorium terenowe”, w ramach którego na terenie Holandii organizowane są wydarzenia masowe pod ścisłą kontrolą służb. W trakcie testów odbyły się już koncerty i imprezy taneczne w Amsterdamie. Na stadion wrócili także kibice – pod koniec marca 5 tysięcy osób pojawiło się na meczu Holandia-Łotwa.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski zdradził szczegóły występu. Zareagował też na hejt internautów

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu organizatorzy zapewnili fanów, iż Eurowizja 2021 na pewno się odbędzie, nawet jeśli do Rotterdamu nie będą mogli przyjechać reprezentanci państw. Przygotowano kilka wariantów.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa wszystkie kraje biorące udział w konkursie, w tym Polska, musiały do 26 marca nagrać zapasowe występy (tzw. Live-on-tape) swoich reprezentantów. Nagrania zostaną wykorzystane w przypadku, jeśli organizatorzy podejmą decyzję o zorganizowaniu Eurowizji 2021 w formie zdalnej.

Zobacz także:  Lanberry zdradza Radiu ZET: miała gotową piosenkę na Eurowizję. Jak ocenia szanse Brzozowskiego?

Redakcja poleca

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w RotterdamieRafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/PAP