Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski zdradził szczegóły występu. Zareagował też na hejt internautów

3 min. czytania
29.03.2021 12:56

Rafał Brzozowski wystąpi na Eurowizji 2021. Reprezentant Polski przygotowuje się do konkursu w Rotterdamie, gdzie zaprezentuje utwór „The Ride”. W rozmowie z Plotkiem Rafał Brzozowski zdradził pierwsze szczegóły występu na Eurowizji 2021 i odniósł się do hejtu w internecie po premierze jego piosenki.

Rafał Brzozowski
fot. mat. prasowe

Eurowizja 2021 odbędzie się mimo pandemii koronawirusa. Organizatorzy zapewnili, że tegoroczna edycja na pewno dojdzie do skutku. Wszyscy reprezentanci nagrali już zapasowe występy (tzw. Live-on-tape), które zostaną wykorzystane w przypadku, jeśli Eurowizja 2021 będzie mogła odbyć się tylko w formie zdalnej.

Rafał Brzozowski udzielił ostatnio wywiadu serwisowi Plotek. W rozmowie z portalem reprezentant Polski ujawnił pierwsze szczegóły swojego występu na Eurowizji 2021. Zareagował także na negatywne komentarze.

Eurowizja 2021: Artur Orzech nie będzie komentował konkursu? Plotki o innych kandydatach 

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski zdradził szczegóły występu Polski

Rafał Brzozowski wystąpi na Eurowizji 2021 z piosenką „The Ride”. Reprezentant Polski zaskoczył wielu słuchaczy zmianą wizerunku, którą możemy oglądać w oficjalnym teledysku do eurowizyjnego utworu.

W wywiadzie dla Plotka zdradził pierwsze szczegóły swojego występu w Konkursie Piosenki Eurowizji. Będzie on w pewnym stopniu nawiązywał do wideoklipu.

Padł pomysł produkcji w konwencji lat 80., takiej stylizacji, jak kiedyś w grach komputerowych i wszedłem w ten rodzaju pomysłu artystycznego (…) Okularki będą, to część stylizacji, ale nie cały czas. Trochę inny jest ten występ. On jedynie nawiązuje do teledysku, ale jest w nim więcej miejsca na emocje – mówi Brzozowski.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Eurowizja 2021: zagranica komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego. "Śpiewam to cały dzień"

Za reżyserię występu odpowiada Mikołaj Dobrowolski. Twórcą choreografii jest Agustin Egurrola. Rafał Brzozowski zdradził, że w występie Live-on-tape nie zabrakło tańca. Czy tak też będzie w trakcie konkursu w Holandii?

Układ ułożony przez Agustina Egurrolę miał podbić dodatkowo tempo piosenki. Chodziło o to, bym w całej choreografii, która jest mocno dynamiczna i sprecyzowana, mógł się w pewnym punktach dobrze ustawić do kamery – wyznaje.

Reprezentant Polski ma nadzieję na wyróżnienie się wśród eurowizyjnej stawki. Jak sam przyznał, w drugim półfinale Eurowizji 2021 przeważają ballady. Brzozowski liczy więc, że taneczne „The Ride” wybije się na tle spokojniejszych utworów.

Moja piosenka jest taneczna, jest o niej głośno, jest trochę zamieszania i liczę, że każdy będzie ciekaw, by zobaczyć, co zrobiliśmy. Będę na pewno sobą i będę starał się jak najlepiej wystąpić. Jest szansa, że ten charakterystyczny "look" będzie zauważony – dodaje.

Eurowizja 2021: Cleo komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego. "Zdziwiłam się, że jedzie"

Rafał Brzozowski zareagował na hejt po wyborze na reprezentanta na Eurowizji 2021

Rafał Brzozowski nie ukrywa, że jest świadomy negatywnych komentarzy pod jego adresem. Nie wszyscy bowiem przyjęli dobrze decyzję Telewizji Polskiej w sprawie reprezentanta i piosenkę Polski na Eurowizję 2021.

Zdawałem sobie sprawę z tego, że będę krytykowany za to, że pracuję w TVP i mimo że wygląda to tak, że miły pan z telewizji załatwił sobie wyjazd, to absolutnie tak nie jest. Zanim zacząłem pracować w telewizji, byłem już piosenkarzem, wydałem kilka płyt i przecież brałem już udział w preselekcjach do Eurowizji kilka lat temu. Muzyka była i jest moją pasją i praktycznie wokół niej kręci się całe moje życie. Nawet pracując w telewizji, prowadzę programy związane z muzyką – mówi w rozmowie z Plotkiem.

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Rafał Brzozowski, wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja.

Rafał Brzozowski intensywnie ćwiczy przed Eurowizją 2021. Pokazał, jak tańczy [WIDEO]

RadioZET.pl/plotek.pl