Obserwuj w Google News

Nie oglądałeś telewizji w latach 90., nawet nie zasiadaj. To quiz dla znawców

2 min. czytania
07.07.2024 07:04

W latach 90. te programy telewizyjne i reklamy oglądała kiedyś cała Polska. Rozwiąż quiz i sprawdź, ile zapamiętałeś z telewizji sprzed trzech dekad. Za 100 procent ukłoni ci się nisko komisja kontroli gier i zakładów. 

Quiz. Pamiętasz programy telewizyjne w latach 90.?

Lata 90. w polskiej telewizji to wysyp rozmaitych programów rozrywkowych i teleturniejów. W wolnej Polsce jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać produkcje wzorowane na zachodnich formatach. Tym, co niewątpliwie wyróżniało telewizję lat 90., była szeroka oferta programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. W weekendy dzieciaki miały dla siebie prawie całe poranne pasmo. "5-10-15" i "Teleranek", "Tik Tak", "Ciuchcia", "Tęczowy Music Box", "Truskawkowe studio" i masę magazynów muzycznych - zdecydowanie było w czym wybierać. 

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizję lat 90.?

tvp.pl
1/16 Co to było?

Ci, którzy wychowali się w latach 90. minionego wieku, zapewne zgodzą się, że to były złote czasy polskiej telewizji. Choć kanałów było wówczas jak na lekarstwo, widzowie nie mogli narzekać na nędzę w ramówce. W zasadzie każda stacja miała jakiś swój hit. 

W TVP oglądało się najczęściej "Familiadę", "Koło Fortuny", "Śmiechu warte", "Jeden z dziesięciu", "Randkę w ciemno" czy "Szansę na sukces", zaś wielbiciele intelektualnej rozrywki najchętniej zasiadali przed "Wielką Grą" oraz "Miliardem w rozumie". Z kolei raczkujący wtedy Polsat przyciągał takimi programami jak "Idź na całość" czy pierwszym w Polsce sensacyjnym talk-show "Na każdy temat".

Pamiętasz, co jeszcze w latach 90. leciało w telewizji? Zajrzyj do quizu i zmierz się z pytaniami o najpopularniejsze programy sprzed 30 lat. Jeśli wychowałeś się w tamtych czasach, to pójdzie ci jak z płatka. 

Redakcja poleca