Obserwuj w Google News

Lanberry zdradza Radiu ZET: miała gotową piosenkę na Eurowizję. Jak ocenia szanse Brzozowskiego?

2 min. czytania
31.03.2021 14:24
Zareaguj Reakcja

Lanberry zdradziła na antenie Radia ZET, że miała gotową piosenkę na Eurowizję 2021. Telewizja Polska zdecydowała się jednak wybrać Rafała Brzozowskiego. W rozmowie z Radiem ZET Lanberry oceniła szanse reprezentanta Polski i zdradziła swoich faworytów konkursu.

Lanberry Brzozowski
fot. Piotr Molecki/East News, Mateusz Jagielski/East News

Eurowizja 2021 już w maju. W roli reprezentanta Polski zobaczymy tym razem Rafała Brzozowskiego, który został wybrany przez Telewizję Polską. W Rotterdamie zaprezentuje anglojęzyczny utwór „The Ride”.

Okazuje się, że piosenkę na Eurowizję 2021 miała także Lanberry. Piosenkarka zdradziła słuchaczom Radia ZET, że przygotowała utwór z myślą o tegorocznym konkursie. Niestety, jej propozycja nie została wybrana. Czy czuła frustrację, jak ocenia szanse Rafała Brzozowskiego i kim są jej faworyci Eurowizji 2021?

Zobacz także:  Eurowizja 2021: zagranica komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego. "Śpiewam to cały dzień"

Eurowizja 2021: Lanberry miała gotową piosenkę na konkurs. TVP wybrała Brzozowskiego

Lanberry była środowym gościem w Radiu ZET, gdzie odbyła się premiera jej nowego singla „Tylko tańczę”. W trakcie krótkiego wywiadu z artystką pojawił się m.in. temat Eurowizji 2021. Wokalistka jest ogromną fanką konkursu, odpowiada również za sukcesy Polski na Eurowizji Junior – to właśnie ona współtworzyła przeboje „Anyone I Want To Be” Roksany Węgiel i „Superhero” Viki Gabor, które wygrały dziecięcą odsłonę imprezy.

W rozmowie z Radiem ZET Lanberry ujawniła, że miała gotową piosenkę na tegoroczny konkurs. Utwór nie został jednak wybrany.

Frustracji nie ma. A raczej powiedziałabym, że już nie ma. Piosenka jest, nigdzie nie ucieka. Na pewno wjechał lekki smutek. Jestem ciekawa, jaka byłaby reakcja na mój utwór – powiedziała artystka.

Lanberry o szansach Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021

Na antenie Radia ZET Lanberry została zapytana również o szanse Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021. Wokalistka trzyma kciuki za reprezentanta Polski. Ma też swoich faworytów.

Powiedziałabym dyplomatycznie „pomidor”, ale oczywiście życzę Rafałowi wszystkiego, co najlepsze. Mam jednak też swoich twardych faworytów. Są to Islandia i Finlandia. Bardzo ciekawą propozycję ma także Szwajcaria. No i Litwa – zdradziła artystka.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: znany polski numerolog ocenia szanse Brzozowskiego. Polska wygra?

Co ciekawe, Lanberry starała się już wcześniej o wyjazd na Eurowizję. W 2017 roku wzięła udział w Krajowych Eliminacjach z piosenką „Only Human”. Zajęła ostatecznie 6. miejsce, a bilet do Kijowa otrzymała Kasia Moś. W tym samych preselekcjach wystąpił również Rafał Brzozowski, który znalazł się na 2. miejscu.

Redakcja poleca

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w RotterdamieRafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET