Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski ma swojego faworyta. Ten kraj wygra konkurs? [WIDEO]

2 min. czytania
16.04.2021 10:28

Rafał Brzozowski ma swojego faworyta Eurowizji 2021. W rozmowie z Radiem ZET reprezentant Polski zdradził, która piosenka z konkursowej stawki podoba mu się obecnie najbardziej. Czy to właśnie ten kraj wygra Eurowizję 2021? Bardzo możliwe, bo piosenka robi furorę w notowaniach bukmacherów.

Rafał Brzozowski
fot. VIPHOTO/East News

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. W barwach Polski zobaczymy tym razem Rafała Brzozowskiego, który zaprezentuje inspirowany latami osiemdziesiątymi utwór „The Ride”.

Rafał Brzozowski gościł ostatnio na antenie Radia ZET, gdzie mówił m.in. o swoich szansach w konkursie, hejcie na jego piosenkę czy rozmowie z Edytą Górniak, która dała mu kilka rad przed występem w Rotterdamie. Polski reprezentant zdradził także, jaki kraj jest jego faworytem na Eurowizji 2021.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Brzozowski rozmawiał z Górniak. Oto co mu poradziła przed konkursem [WIDEO]

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski ma swojego faworyta w konkursie

Rafał Brzozowski zdradził, że miał już okazję przesłuchać wiele utworów, które wezmą udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. Artysta zauważył, iż w tegorocznej stawce przeważają ballady, więc jego zdaniem dynamiczne piosenki, w tym jego kawałek „The Ride”, mogą dzięki temu się wyróżnić.

Po okresie pandemicznym może być tak, że ludzie chcą się po prostu bawić. Chcą energetycznych występów i energetycznych piosenek – przyznał w Radiu ZET.

Zobacz także:  Rafał Brzozowski w Radiu ZET o swoich szansach na Eurowizji. "The Ride ma szansę podbić Europę"

W rozmowie z Radiem ZET Rafał Brzozowski ujawnił też swojego faworyta Eurowizji 2021. To właśnie ta piosenka najbardziej zainteresowała naszego reprezentanta.

W tym momencie dla mnie najfajniejsza jest piosenka Szwajcarii. Bardzo podoba mi się klip i bardzo podoba mi się sposób, w jaki ten chłopak to zaśpiewał. Jeśli tak wykona to na żywo, to dla mnie jest na razie faworyt – stwierdził Brzozowski.

Szwajcarię reprezentuje na Eurowizji 2021 22-letni Gjon's Tears z utworem „Tout l'Univers”. Francuskojęzyczna piosenka jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w całym konkursie. Jeśli młody artysta zajmie 1. miejsce, byłby to najlepszy wynik Szwajcarii od 1988 roku. Kraj wygrał dotąd dwukrotnie Eurowizję.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Polska bez szans? Piosenka Brzozowskiego najmniej lubianym utworem konkursu

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET