Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Polska bez szans? Piosenka Brzozowskiego najmniej lubianym utworem konkursu

2 min. czytania
12.04.2021 10:44
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 coraz bliżej. Wybór Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski spotkał się z bardzo skrajnymi reakcjami. Teraz okazuje się, że polska piosenka „The Ride” jest najmniej lubianym utworem Eurowizji 2021 w serwisie YouTube. Rafał Brzozowski ma zdecydowanie najwięcej negatywnych ocen.

Rafał Brzozowski
fot. Jan Bielecki/East News

Eurowizja 2021 na pewno się odbędzie. Choć pandemia nie odpuszcza, organizatorzy zapewnili widzów, że nie dojdzie do sytuacji z zeszłego roku, kiedy konkurs został odwołany z powodu koronawirusa.

Reprezentantem Polski będzie Rafał Brzozowski. Czy Polska ma szansę na dobry wynik na Eurowizji 2021? Przekonamy się już wkrótce, ale negatywne opinie w internecie nie wróżą nic dobrego. Okazuje się, że polska piosenka „The Ride” jest najmniej lubianym utworem Eurowizji 2021.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: faworytka przyjedzie do Polski. Brzozowski zaprosił ją do "Jaka to melodia?"

Eurowizja 2021: piosenka Rafała Brzozowskiego najmniej lubianym utworem konkursu

Rafał Brzozowski zaprezentuje na Eurowizji 2021 anglojęzyczny utwór „The Ride”. Piosenka nie może jednak pochwalić się świetnymi ocenami w serwisie YouTube. Jeden z internautów przygotował zestawienie ze wszystkimi konkursowymi utworami i sklasyfikował je według największej liczby negatywnych reakcji.

Niestety, w rankingu Polska zajęła ostatnie miejsce, a „The Ride” Rafała Brzozowskiego zostało uznane za najmniej lubiany utwór całej Eurowizji 2021. Opublikowany na oficjalnym kanale konkursu teledysk uzyskał ponad 30 tysięcy „łapek w dół” (ponad 65 proc. negatywnych ocen).

Tuż za Polską znalazły się Gruzja i Rosja. Gorzej od naszego reprezentanta poradziła sobie tylko Białoruś – kraj został jednak zdyskwalifikowany za naruszenie regulaminu konkursu i nawiązanie do polityki.

Tego typu rankingi warto jednak traktować z przymrużeniem oka. Choć Polska źle wypada pod względem ocen w serwisie YouTube, bukmacherzy nadal dają Rafałowi Brzozowskiemu spore szanse awans do finału Eurowizji 2021.

Eurowizja 2021: bukmacherzy oceniają szanse Rafała Brzozowskiego na awans do finału

Bukmacherzy przygotowali pierwsze notowania, w których sprawdzają szanse państw na awans do finału Eurowizji 2021.

Według najnowszych notowań bukmacherów, które są aktualizowane na bieżąco na stronie eurovisionworld.com, Rafał Brzozowski nie awansuje do finału – reprezentant Polski zajmuje obecnie 11. miejsce.

Przypomnijmy, że z jednego półfinału może awansować tylko dziesięciu uczestników. Bukmacherzy dają Polsce 46 proc. szans na awans, więc wszystko jest jeszcze możliwe.

Zobacz także:  Plagiat na Eurowizji 2021? Ten kraj został oskarżony o skopiowanie hitu Lady Gagi [WIDEO]

Redakcja poleca

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET