Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: faworytka przyjedzie do Polski. Brzozowski zaprosił ją do "Jaka to melodia?"

2 min. czytania
08.04.2021 13:32
Zareaguj Reakcja

Senhit, reprezentantka San Marino na Eurowizji 2021 i jedna z faworytek fanów, przyjedzie do Polski. Piosenkarka przyjęła propozycję Rafała Brzozowskiego i wystąpi w odcinku „Jaka to melodia?”. Uczestniczka Eurowizji 2021 nagrała specjalne wideo, w którym podziękowała za zaproszenie.

Senhit Rafał Brzozowski Eurowizja 2021
fot. mat. prasowe / eurovision.tv / Fabrizio Cestari / TVP

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. W konkursie zobaczymy kilkudziesięciu uczestników, w tym Rafała Brzozowskiego.

Reprezentant Polski aktywnie działa przed Eurowizją 2021. Brzozowski postanowił wykorzystać fakt, że jest gospodarzem „Jaka to melodia?” i zaprosił do programu jedną z faworytek fanów. Do Polski przyjedzie Senhit z San Marino.

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski awansuje do finału? Bukmacherzy nie mają dobrych wieści

Eurowizja 2021: Senhit z San Marino w Polsce. Faworytka wystąpi w „Jaka to melodia?”

Senhit to jedna z najpopularniejszych uczestniczek Eurowizji 2021. Reprezentantka San Marino jest nie tylko ulubienicą fanów konkursu, ale także jedną z faworytek bukmacherów do zwycięstwa – znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce notowania.

Rafał Brzozowski zaprosił Senhit do programu „Jaka to melodia?”. Włoszka przyjęła propozycję i wystąpi w muzycznym show TVP ze swoim konkursowym utworem „Adrenalina”, w którym gościnnie możemy usłyszeć znanego amerykańskiego rapera, Flo Ridę. Jak informuje „Dziennik Eurowizyjny”, artystka przyjedzie do Polski w połowie kwietnia.

Redakcja poleca

Polsko, jesteś gotowa, aby poczuć trochę ADRENALINY? Drogi Rafale, bardzo pomogłeś mi w podjęciu decyzji w sprawie mojej kolejnej wyprawy. Tak się cieszę, że będę w Warszawie. Jeszcze raz dziękuje za zaproszenie – napisała Senhit i opublikowała nagranie, w którym wypowiedziała nawet kilka słów po polsku.

Kim jest Senhit, reprezentantka San Marino na Eurowizji 2021?

Senhit to włoska piosenkarka, która ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Przez wiele lat występowała również za granicą – pojawiła się w musicalach „Hair”, „Król Lew” i „Fame”, które grano w Szwajcarii i Niemczech.

W 2011 roku po raz pierwszy wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji jako reprezentantka San Marino – zajęła niskie 16. miejsce w półfinale i nie awansowała do finału. W 2020 roku miała ponownie reprezentować kraj, ale konkurs odwołano.

Lanberry zdradza Radiu ZET: miała gotową piosenkę na Eurowizję. Jak ocenia szanse Brzozowskiego?

Władze sanmaryńskiej telewizji publicznej podjęły decyzję, że Senhit pojedzie na Eurowizję 2021 z piosenką „Adrenalina”. Utwór natychmiast stał się hitem wśród fanów konkursu i ma szansę na świetny wynik w Rotterdamie. Niewykluczone więc, że San Marino zajmie najwyższe miejsce w historii startów w Eurowizji – dotąd niewielkie państwo jedynie dwukrotnie awansowało do finału, w 2019 roku zajęło 19. miejsce.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET