Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski awansuje do finału? Bukmacherzy nie mają dobrych wieści

2 min. czytania
06.04.2021 12:57
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 coraz bliżej. Bukmacherzy postanowili ocenić szanse poszczególnych państw na awans do finału. Czy Rafał Brzozowski przekona do siebie Europę i znajdzie się w finałowym etapie? Tak bukmacherzy typują szanse Polski na Eurowizji 2021.

Rafał Brzozowski
fot. TRICOLORS/East News

Eurowizja 2021 już w maju. Wszystkie państwa przygotowują się powoli do wyjazdu do Rotterdamu. W związku z pandemią koronawirusa każdy reprezentant miał obowiązek nagrać zapasowy występ, który zostanie wykorzystany na wypadek złej sytuacji epidemiologicznej w Holandii i niemożliwości zorganizowania konkursu z uczestnikami na miejscu.

Bukmacherzy zaczynają typować półfinały Eurowizji 2021 i oceniają szanse poszczególnych państw na awans do wielkiego finału. Czy Rafał Brzozowski przekona do siebie widzów i jurorów? Sprawdzamy, jakie szanse ma Polska.

Zobacz także:  Lanberry zdradza Radiu ZET: miała gotową piosenkę na Eurowizję. Jak ocenia szanse Brzozowskiego?

Eurowizja 2021: bukmacherzy oceniają szanse Rafała Brzozowskiego na awans do finału

Bukmacherzy przygotowali pierwsze notowania, w których sprawdzają szanse państw na awans do finału Eurowizji 2021. Na ten moment nie mamy dobrych informacji odnośnie wyniku Polski w drugim półfinale.

Według notowań bukmacherów, które są aktualizowane na bieżąco na stronie eurovisionworld.com, Rafał Brzozowski nie awansuje do finału – reprezentant Polski zajmuje obecnie 11. miejsce, pokonując artystów z Portugalii, Danii, Czech, Łotwy, Estonii i Gruzji. Bukmacherzy biorą pod uwagę m.in. popularność utworów w internecie, wcześniejsze wyniki państw w konkursie czy pozycję startową w półfinale.

Redakcja poleca

Przypomnijmy, że z jednego półfinału może awansować tylko dziesięciu uczestników. Bukmacherzy dają Polsce 49 procent szans na awans, więc wszystko jest jeszcze możliwe. Na ten moment tego typu notowania dotyczące Eurowizji 2021 warto jednak traktować z przymrużeniem oka. Do konkursu pozostało jeszcze kilka tygodni.

Jakie państwa awansują z drugiego półfinału Eurowizji 2021? Zdaniem bukmacherów będą to najprawdopodobniej:

  • Szwajcaria
  • Bułgaria
  • Islandia
  • Finlandia
  • Grecja
  • San Marino
  • Mołdawia
  • Serbia
  • Albania
  • Austria

Zobacz także:  Eurowizja 2021: zagranica komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego. "Śpiewam to cały dzień"

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET