Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: reprezentantka Australii nie przyjedzie do Holandii. Przez pandemię

3 min. czytania
20.04.2021 12:34
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 bez Australii? Organizatorzy konkursu poinformowali, że w Holandii nie pojawi się australijska reprezentantka, Montaigne. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń, które uniemożliwiają piosenkarce przyjazd do Rotterdamu. Dobra wiadomość jest taka, że Australia nie wycofa się z Eurowizji 2021 – w trakcie konkursu zostanie wykorzystany zapasowy występ.

Montaigne Eurovision 2021
fot. Eurovision.tv / JESS GLEESON

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. Poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących tegorocznej edycji. Choć organizacja konkursu w dobie pandemii koronawirusa wiąże się z wieloma problemami, organizatorzy podjęli wyzwanie i robią wszystko, aby przygotować jak najlepsze widowisko.

Niestety, jedna z uczestniczek Eurowizji 2021 nie będzie mogła osobiście pojawić się w Holandii. Chodzi o reprezentantkę Australii, Montaigne. W związku z ostrymi restrykcjami podróż piosenkarki do Europy jest niemożliwa. Kraj nie zrezygnuje jednak z udziału w konkursie – widzowie zobaczą nagrany wcześniej zapasowy występ Australijki.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: tak będzie wyglądał występ Polski? Brzozowski wykonał na żywo "The Ride" [WIDEO]

Eurowizja 2021: reprezentantka Australii nie przyjedzie do Holandii. Przez pandemię koronawirusa

Montaigne z Australii nie pojawi się osobiście na Eurowizji 2021 – poinformowali we wtorek organizatorzy konkursu. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa australijski nadawca publiczny podjął decyzję o odwołaniu wyjazdu swojej delegacji do Rotterdamu.

Organizatorzy Eurowizji 2021 na szczęście przygotowali się na taką okoliczność i Australia nie musi rezygnować z udziału w imprezie. Jeśli dany reprezentant nie będzie mógł pojawić się w Holandii lub konkurs przyjmie formę zdalną w związku z sytuacją epidemiologiczną, wykorzystany zostanie zapasowy występ (tzw. Live-on-tape). Przypomnijmy, że do 26 marca wszystkie kraje, w tym również Polska, musiały nagrać występy swoich reprezentantów.

Redakcja poleca

Oczywiście, jest mi bardzo przykro, że drugi rok z rzędu nie mogę uczestniczyć osobiście w Eurowizji (…) Nadal jestem absolutnie podekscytowana, iż mogę zaprezentować piosenkę „Technicolour”, niezależnie w jakiej formie. Ten konkurs to takie piękne święto i nawet pandemia nie jest w stanie tego zmienić. Eurowizja będzie żyła wiecznie – mówi reprezentantka Australii.

Australia weźmie udział w pierwszym półfinale Eurowizji 2021, który odbędzie się 18 maja. Przypomnijmy, że reprezentant Polski, Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale zaplanowanym na 20 maja. Wielki finał zostanie zorganizowany w sobotę, 22 maja.

Australia na Eurowizji

Australia bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizji od 2015 roku. Choć kraj nie należy do Europejskiej Unii Nadawców i jest jedynie członkiem stowarzyszonym, organizatorzy zrobili wyjątek i wyrazili zgodę na starty Australii w imprezie.

Eurowizja od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w Australii. Mimo różnicy czasowej wielu australijskich widzów śledzi na żywo zmagania reprezentantów kilkudziesięciu krajów. Występ na Eurowizji 2015 miał być podziękowaniem dla wszystkich Australijczyków za wspieranie konkursu. Debiutancki udział państwa okazał się jednak wielkim sukcesem, co skłoniło organizatorów do ponownego zaproszenia Australii do rywalizacji w imprezie. Od tamtej pory kraj pojawia się regularnie w stawce konkursowej.

Do tej pory Australia wystąpiła na Eurowizji pięciokrotnie. Kraj ten aż cztery razy kończył konkurs w najlepszej dziesiątce. W 2018 roku zaliczył najgorszy wynik w historii swoich startów — Jessica Mauboy zajęła dopiero 20. miejsce w wielkim finale. W 2020 roku państwo miała reprezentować wspomniana Montaigne, ale konkurs został odwołany przez pandemię koronawirusa.

RadioZET.pl/eurowizja.org