Obserwuj w Google News

Zmarł Maciej Damięcki. Tuż przed jego śmiercią do kin trafił ostatni film z jego udziałem

2 min. czytania
17.11.2023 21:09
Zareaguj Reakcja

Śmierć Macieja Damięckiego wstrząsnęła fanami. Miłośnicy talentu aktora mogą oglądać go pośmiertnie w komedii romantycznej "Uwierz w Mikołaja", która weszła do kin tydzień przed jego zgonem. 

Maciej Damięcki, Uwierz w Mikołaja - kadr z filmu
fot. Jakub Kaminski/East News, Kino Świat/materiały prasowe

17 listopada 2023 roku odszedł ceniony polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny - Maciej Damięcki. Stało się to zaledwie kilka dni po premierze kinowej filmu z jego udziałem. Fani aktora mogą go pożegnać, wybierając się na komedię romantyczną "Uwierz w Mikołaja".

"Uwierz w Mikołaja": ostatni filmie w dorobku Macieja Damięckiego

O śmierci aktora poinformowały jego dzieci - aktorzy Mateusz i Matylda Damięccy. Wkrótce w internecie zaroiło się od pożegnań od znajomych z planów zdjęciowych i scen teatralnych, którzy postanowili uczcić pamięć po Macieju Damięckim. Artysta miał 79 lat.

Los chciał, że na tydzień przed śmiercią Damięckiego do kin trafił ostatni film z jego udziałem. Mowa o produkcji "Uwierz w Mikołaja" - świątecznej komedii romantycznej z doborową obsadą.

Oglądaj

Produkcja przypomina nieco kultowe "Listy do M.". Również rozgrywa się w święta Bożego Narodzenia, również jest to wielowątkowa opowieść, a także w obu wypadkach mamy do czynienia z historią pokazującą jak ważna jest miłość. Fabuła opowiada o Agnieszce, którą śnieżyca uziemia w górskiej chatce babci. Kobieta spotyka tajemniczego mężczyznę w stroju świętego Mikołaja.

Redakcja poleca

Pojawia się też pięcioletnia Marysia i jej mama, które - choć nie wiedzie im się najlepiej - chą wyprawić wspaniałą Wigilię dla najbliższych. Pomaga im w tym policjant Robert, który z racji zawodu jest zmuszony pracować w święta. W filmie nie zabrakło też wątku starszego mężczyzny, który po latach ponownie spotyka miłość życia. I właśnie w tym ostatnim wątku widzowie mogą zobaczyć Damięckiego w roli pensjonariusza domu opieki "Happy End".

"Uwierz w Mikołaja": obsada filmu z Maciejem Damięckim

Film w reżyserii Anny Wieczur trafił do polskich kin 10 listopada 2023 roku. Oprócz Damięckiego w "Uwierz w Mikołaja" wystąpili Teresa Lipowska, Aleksandra Grabowska, Agnieszka Więdłocha, Wiktoria Nowak, Cezary Żak, Antoni Pawlicki, Mateusz Janicki, Marta Lipińska, Dorota Kolak i Grzegorz Daukszewicz.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News