Zamknij
Ryszard Kotys,James Michael Tyler i Helen McCrory
  • Krzysztof Kowalewski
  • Krzysztof Kiersznowski
  • Willie Garson
  • 21 Zobacz
fot. Michał Wargin/East News, Julian Mackey/Shutterstock/Rex Features/East News i Nils Jorgersen/Shutterstock/Rex Features/East News

W 2021 roku odeszło wiele wybitnych osobistości związanych z kinem oraz branżą filmową i serialową. Ci ludzie mieli wpływ na kształtowanie się kultury. Prezentujemy galerię gwiazd, które odeszły w 2021 roku.

1 listopada 2021 roku obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, gdy oddajemy się refleksji i wspominamy tych, których już z nami nie ma. W tym roku odeszło wiele wybitnych twórców kina i seriali, ale też gwiazd filmu, które przez lata były cenione i podziwiane. To dobry moment, by oddać cześć zmarłym i przypomnieć, kogo pożegnaliśmy w 2021 roku. Nazwiska można znaleźć w naszej galerii.

Zobacz także: Gwiazdy muzyki, które odeszły w 2021 roku. Ich już z nami nie ma [ZDJĘCIA]

Święto Zmarłych 2021: Gwiazdy filmu i kina, które odeszły [ZDJĘCIA]

W 2021 roku odeszło wiele osób ze świata filmu i seriali, których już zawsze będzie nam brakować. Miały one wpływ nie tylko na kształtowanie się branży, ale i były podziwiane przez ludzi na całym świecie. Taki dzień, jak Wszystkich Świętych przypomina nam o tym, jak kruche jest życie i dlaczego warto na co dzień doceniać każdego człowieka.

W 2021 roku, patrząc na nasze polskie podwórko, pożegnaliśmy m.in. wybitnych aktorów. Odszedł Ryszard Kotys, którego widzowie przez lata kojarzyli z rolą Paździocha w popularnym sitcomie "Świat według Kiepskich". Pożegnaliśmy też trzech aktorów związanych z serialem "Barwy szczęścia" - Pawła Nowisza, Krzysztofa Kiersznowskiego i Jana Pęczka. Odszedł również Krzysztof Kowalewski.

Jeśli chodzi o zagranicznych artystów, to w 2021 roku pożegnaliśmy m.in. dziewczynę Bonda - Tanyę Roberts, Gunthera z popularnych "Przyjaciół", czyli James Michaela Tylera i Williego Garsona, którego mieliśmy zobaczyć w kontynuacji "Seksu w wielkim mieście". Młodo odeszła także Helen McCrory, kojarzona z "Harrym Potterem" i "Peaky Blinders". 

Kto jeszcze zmarł w 2021 roku? Wspominamy aktorów i aktorki w naszej galerii.

RadioZET.pl