Obserwuj w Google News

Wzruszające pożegnanie Macieja Damięckiego w ekipie "M jak miłość". "Dziękujemy!"

2 min. czytania
17.11.2023 18:47
Zareaguj Reakcja

Zmarł Maciej Damięcki, aktor i ojciec znanych z ekranu Mateusza i Matyldy Damięckich. Wiadomość o śmierci 79-letniego artysty spadła jak grom z jasnego nieba na ekipę serialu "M jak miłość", w którym Maciej Damięcki grał proboszcza z Grabiny. Przyjaciele z obsady pożegnali aktora wzruszającym wpisem w mediach społecznościowych.

Zmarły Maciej Damięcki pożegnany przez ekipę "M jak miłość"
fot. Facebook:@mjakmilosc

Nie żyje Maciej Damięcki - ta przykra informacja pojawiła się w mediach w piątek, 17 listopada 2023 roku. Aktor znany z "Plebanii" i "M jak miłość" zmarł w wieku 79 lat. Wiadomość o śmierci Macieja Damięckiego przekazały jego dzieci - Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka, którzy zamieścili pożegnalne wpis w mediach społecznościowych

Redakcja poleca

Maciej Damięcki nie żyje. Od lat grał proboszcza w serialu TVP "M jak miłość"

Odejściem Macieja Damięckiego głęboko poruszeni są przyjaciele z branży oraz cała obsada "M jak miłość". W telenoweli Dwójki aktor grał od samego początku, wcielając się w postać sympatycznego proboszcza z Grabiny. To on towarzyszył głównym bohaterom w najważniejszych momentach życia: udzielał ślubów, chrzcił ich dzieci i odprawiał msze pożegnalne. Nic dziwnego, że publiczność zżyła się z postacią graną przez Macieja Damięckiego. Gdy w piątek gruchnęła wieść o tym, że artysta nie żyje, wielu fanów "Emki" nie kryło rozżalenia. 

Twórcy "M jak miłość" pożegnali zmarłego Macieja Damięckiego

Zasmuceni są także twórcy serialu "M jak miłość", którzy dali wyraz swoim emocjom w pożegnalnym wpisie na cześć Macieja Damięckiego. Przyjaciele podziękowali aktorowi za wspólnie spędzone lata na planie i przekazali kondolencje rodzinie. 

"Z największym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela Macieja Damięckiego, który od samego początku współtworzył nasz serial. Dziękujemy Ci za Twój uśmiech, ciepło i życzliwość, jaką nas zawsze otaczałeś. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje" - napisała ekipa "M jak miłość". 

Zobacz także: Nowa Natalia Mostowiak w "M jak miłość". To ona zastąpi Marcjannę Lelek [FOTO]

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy od poruszonych internautów. Wielu nie kryło, że bez księdza w wykonaniu Macieja Damięckiego to już nie będzie ten sam serial. "Co za przykra wiadomość. Taki cudowny człowiek i aktor. Odchodzą najlepsi"; "Aż trudno uwierzyć. Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół"; 'Wielka strata, tak go lubiłam w roli proboszcza" - czytamy pod pożegnalnym postem.

Przyczyna śmierci Macieja Damięckiego oraz okoliczności śmierci nie zostały na razie ujawnione. Wiadomo jednak, że aktor dwukrotnie w życiu zmagał się z nowotworem. Pierwszy zdiagnozowano u niego jeszcze w wieku dziecięcym. Artysta poddał się operacji w szwedzkiej klinice. Po latach nastąpił nawrót choroby, ale i tym razem udało mu się pokonać raka. 

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News