Obserwuj w Google News

Piotr Zelt o śmierci Macieja Damięckiego: "Parę dni temu jeszcze graliśmy razem spektakl"

2 min. czytania
17.11.2023 20:29
Zareaguj Reakcja

Zmarł Maciej Damięcki - słynny polski aktor. Wiele koleżanek i kolegów po fachu pożegnało artystę. Wśród nich znalazł się Piotr Zelt, który opowiedział o swoim ostatnim wspomnieniu związanym z Damięckim. 

Maciej Damięcki, Piotr Zelt
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News, TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News

17 listopada 2023 roku odszedł Maciej Damięcki - popularny aktor filmowy i teatralny.  Piotr Zelt postanowił uczcić pamięć po koledze.

Maciej Damięcki nie żyje: Piotr Zelt żegna aktora

O śmierci Damięckiego poinformowały jego dzieci - Mateusz i Matylda. Miał 79 lat. W mediach społecznościowych aktorów pojawiło się ostatnie pożegnanie ojca: "Pa Tato" i "Pa Tatku".

O wiele wylewniejszy był Piotr Zelt, który postanowił we wpisie na Instagramie opowiedzieć o swoim ostatnim spotkaniu z Damięckim.

"Żegnaj Maćku drogi... Parę dni temu jeszcze graliśmy razem spektakl, jak zwykle byłeś fantastyczny. Tyle pięknych, wspólnych wspomnień. Ogromnie mi żal..." - czytamy we wpisie. Zelt wspomniał o sztuce "O co biega?" wystawianej przez warszawski Teatr Kapitol. Damięcki wcielał się w nim w wielebnego Humphreya, którego grał na zmianę z Tadeuszem Chudeckim i Zeltem, który występuje również jako Niemiec. 

Redakcja poleca

Maciej Damięcki nie żyje: fani Piotra Zelta żegnają aktora

Pod postem Zelta pojawiło się oczywiście wiele komentarzy. "Wczoraj byłam na filmie, »Uwierz w Mikołaja« z udziałem Pana Macieja Damięckiego. Wspaniale Pan Maciej tam zagrał" - czytamy w jednym z nich. "Wielka szkoda. Niech spoczywa w pokoju" - napisała internautka. "Bardzo przykro" - głosi kolejny komentarz.

Redakcja poleca

Miłośnicy talentu Damięckiego mogą oglądać go pośmiertnie w filmie "Uwierz w Mikołaja". Komedia romantyczna w reżyserii Anny Wieczur trafiła do polskich kin 10 listopada 2023 roku. Oprócz Damięckiego w produkcji wystąpili Teresa Lipowska, Aleksandra Grabowska, Agnieszka Więdłocha, Wiktoria Nowak, Cezary Żak, Antoni Pawlicki, Mateusz Janicki, Marta Lipińska, Dorota Kolak i Grzegorz Daukszewicz.

Źródło: Radio ZET/Instagram

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News