Obserwuj w Google News

Hugh Grant jako przerażający psychopata. Gwiazdor wystąpił w horrorze

2 min. czytania
01.07.2024 19:06

Hugh Grant wystąpił w głównej roli w nadchodzącym horrorze "Heretic". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji. Kiedy film trafi do kin?

Hugh Grant - Heretic - kadr z filmu
fot. A24/materiały prasowe

Hugh Grant w horrorze "Heretic"

Zazwyczaj Hugh Grant kojarzy się raczej z komediami romantycznymi. Aktor grywa też w filmach innych gatunków, ale głównie zasłynął rolami w takich tytułach, jak "Nothing Hill", "Dziennik Bridget Jones", "Cztery wesela i pogrzeb", czy "To właśnie miłość". Ostatnimi czasy przełamuje swój utarty wizerunek i horror "Heretic" jest na to przykładem.

Quiz: Quiz. Pamiętasz kultowe horrory? 10/10 i umkniesz laleczce Chucky

1/10 Freddy Krueger jest bohaterem filmu:

Studio A24, które słynie z horrorów z wyższej półki, zaprezentowało zwiastun nadchodzącej produkcji z Grantem w jednej z głównych ról. W "Heretic" dwie młode dziewczyny głoszące słowo boże trafiają do domu pana Reeda. Początkowo miły i otwarty na dialog mężczyzna, okazuje się psychopatą, który więzi siostry Paxtor i Barnes w swoim domu - pułapce.

Oglądaj

To dość interesujące, że twórcy filmu zdecydowali się stworzyć postać, która po części jest pisana pod Granta. Aktor wielokrotnie wcielał się w miłych i eleganckich mężczyzn robiących swoim uśmiechem wrażenie na kobietach. Tym razem, nie jest to uśmiech amanta, tylko szaleńca. Zapowiada się więc trzymający w napięciu horror z elementami thrillera.

Redakcja poleca

"Heretic": kiedy premiera horroru z Hugh Grantem?

Reżyserami filmu są Scott Beck i Bryan Woods, którzy odpowiadają również za scenariusz. Co ciekawe, produkcja uzyskała umowę zezwalającą na zdjęcia do horroru podczas strajku związków zawodowych SAG-AFTRA, który miał miejsce w 2023 roku. W rolach głównych wystąpili:

  • Hugh Grant jako Mr. Reed
  •     Chloe East jak siostra Paxton
  •     Sophie Thatcher jako siostra Barnes.
Zobacz także

"Heretic" ma trafić do amerykańskich kin 15 listopada 2024 roku, czyli w okresie, w którym królują horrory. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja pojawi się w Polsce, ale nie wykluczone, że w tym samym momencie co w USA. Czy "Heretic" zmieni wizerunek aktorski Hugh Granta? Przekonamy się już za kilka miesięcy.

Źródło: Radio ZET/YouTube/A24

Nie przegap