Obserwuj w Google News

Nie żyje Bill Cobbs. Podano przyczynę śmierci aktora

1 min. czytania
27.06.2024 07:57

Bill Cobbs nie żyje. Aktor, który wystąpił między innymi w filmach „Noc w muzeum” i „Oz: Wielki i potężny”, zmarł 25 czerwca 2024 roku. Miał 90 lat.

Bill Cobbs nie żyje
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

Nie żyje Bill Cobbs

Bill Cobbs nie żyje. Aktor o bogatym doświadczeniu zawodowym, znany między innymi z filmów „Noc w muzeum” i „Oz: wielki i potężny”, zmarł we wtorek 25 czerwca w swoim domu w Inland Empire w Kalifornii – informuje Deadline.com. W ostatnich chwilach towarzyszyli mu najbliżsi członkowie rodziny. Cobbs miał 90 lat. Zmarł z przyczyn naturalnych.

Redakcja poleca

Kim był Bill Cobbs?

Zanim Bill Cobbs został cenionym aktorem, parał się różnymi zajęciami. Będąc w wojsku, przez osiem lat pracował jako technik, później zrzucił mundur i przeszedł do IBM. W pewnym momencie trudnił się także sprzedażą samochodów. Dopiero w wieku 36 lat zdecydował się na przeprowadzkę do Nowego Jorku, by spełnić marzenia o karierze aktorskiej.

Bill Cobbs
fot. mpi25/MediaPunch Inc./Associated Press/East News

Szczęście nie uśmiechnęło się do niego od razu. Cobbs musiał utrzymywać się z taksówkarstwa i podejmować się innych drobnych prac. W 1974 roku zadebiutował na ekranie drobną rolą w „Małym postoju na Park Avenue”. Rok później pojawił się w „First Ladies Diaries: Rachel Jackson” i „A Boy and a Boa”. W późniejszym czasie wystąpił między innymi w „Człowieku demolce”, „Szaleństwach młodości”, „Nocy w muzeum”, „Oz: Wielki i potężny” oraz „W mroku pod schodami”.

Źródła: Radio ZET/Deadline.com/Imdb.com

Nie przegap