Obserwuj w Google News

Janusz Chabior jako kultowa postać z "Pana Kleksa". Kogo zagra w kontynuacji hitu?

3 min. czytania
26.06.2024 13:46

Powstaje 2. część nowej wersji przygód Pana Kleksa. W kontynuacji hitu z Tomaszem Kotem wystąpi Janusz Chabior, który wcielił się w kluczową postać z oryginału. Zaprezentowano pierwsze zdjęcia aktora w nowej roli.

Janusz Chabior - Kleks i wynalazek Filipa Golarza - kadr z filmu
fot. Bartek Cierlica/Next Film/ materiały prasowe

Janusz Chabior w 2. części nowego "Pana Kleksa". Kogo zagrał?

"Akademia Pana Kleksa" z Piotrem Fronczewskim w roli głównej to klasyka, ale Maciej Kawulski doszedł do wniosku, że warto przybliżyć postać potężnego czarodzieja młodszym widzom i opowiedzieć jego historię w bardziej nowoczesny sposób. W 2023 roku zadebiutowała "Akademia pana Kleksa", w której tytułowego bohatera zagrał Tomasz Kot. Film odniósł wielki sukces.

Quiz: Z której dekady są te kultowe filmy PRL-u? 5 punktów to powód do dumy

1/15 Z której dekady pochodzi "Miś"?

Na tyle duży, że właśnie trwają prace nad kontynuacją, zatytułowaną "Kleks i wynalazek Filipa Golarza". W roli słynnego antagonisty wystąpił Janusz Chabior. W oryginalne w Filipa Golarza wcielał się Leon Niemczyk, który stworzył niezwykle pamiętną kreację aktorską. W sequelu "Akademii pana Kleksa" golarz będzie prezentował się inaczej niż w oryginale. Twórcy zaprezentowali pierwsze zdjęcia ukazujące Chabiora w nowej roli.

Janusz Chabior - Bartek Cierlica/Next Film/materiały prasowe
fot. Bartek Cierlica/Next Film/materiały prasowe

Na pierwszym widzimy kadr z nadchodzącego filmu. Wygląda na to, że Filip Golarz będzie przypominał... Sarumana granego przez Christophera Lee we  "Władcy pierścieni" Petera Jacksona.

Janusz Chabior - A. Kozak/Nextfilm/materiały prasowe
fot. A. Kozak/Nextfilm/materiały prasowe

Drugie zdjęcie to zakulisowa fotografia z planu, przedstawiająca Chabiora w roli przeciwnika Kleksa. Aktor trzyma w rękach scenariusz do filmu "Kleks i wynalazek Filipa Golarza".

Redakcja poleca

"Kleks i wynalazek Filipa Golarza": o czym będzie film?

Po letniej przerwie Ada Niezgódka wraca do Akademii, żeby rozwikłać tajemnicę pochodzenia swojego przyjaciela – Alberta. W tym samym czasie profesor Kleks wyrusza do świata realnego, żeby odnaleźć przyjaciela sprzed lat. Okazuje się, że oba te tropy prowadzą do dawnego absolwenta Akademii – Filipa zwanego Golarzem. 

Chabior skomentował swoją nową rolę. - Trochę czekałem, ale w końcu w trylogii "Akademia Pana Kleksa" pojawia się w pełnym wymiarze postać Filipa Golarza, którą miałem przyjemność zagrać. Filip powraca, żeby zemścić się za odrzuconą miłość i poniżenie, którego doświadczył w Akademii. Czy uda mu się zniszczyć Akademię? Ja wiem, co się wydarzy, a widzowie muszą poczekać do 3 stycznia i oficjalnej premiery - powiedział aktor.

Redakcja poleca

O produkcji opowiedział też reżyser - Maciej Kawulski. - Jeżeli pierwsza część "Akademii Pana Kleksa" rozpaliła dziecięcą wyobraźnię, to druga nie tylko zaświeci jeszcze mocniej, ale i pokaże kompletnie nowe furtki do przestrzeni, które dotychczas były zamknięte nawet dla dorosłych. Czy można kochać robota? Czy tworząc go, można pozostać obojętnym na jego ludzki pierwiastek? Każdy z nas raz na jakiś czas musi opuścić swoją strefę komfortu i udać się do świata realnego. Cała sztuka polega na tym, aby to świat realny stał się strefą komfortu. Zobacz, jak z tymi zagadnieniami poradzą sobie Ci, których pokochała cała Polska - zachęca filmowiec.

"Kleks i wynalazek Filipa Golarza": kiedy premiera?

Oprócz Kota i Chabiora w filmie wystąpili Antonina Litwiniak (Ada Niezgódka), Konrad Repiński (Albert) oraz Piotr Fronczewski, Sebastian Stankiewicz i Agnieszka Grochowska. Współscenarzystami filmu obok Kawulskiego są Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk.

Zobacz także

Film "Kleks i wynalazek Filipa Golarza" trafi do kin już 3 stycznia 2025 roku. Twórcy zapowiadają jednak, że w okolicach Bożego Narodzenia 2024, pojawią się specjalne, przedpremierowe pokazy kinowe wyczekiwanej produkcji.

Źródło: Radio ZET/Next Film

Nie przegap