Obserwuj w Google News

Nie żyje gwiazdor „Piratów z Karaibów”. Zaatakowały go rekiny

2 min. czytania
24.06.2024 10:02

Nie żyje Tamayo Perry. Surfer, który zagrał w filmie „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, został znaleziony martwy na Hawajach. Prawdopodobną przyczyną śmierci aktora było pogryzienie przez rekina.

Tamayo Perry
fot. Peter Mountain/©Walt Disney Pictures/Everett/Alamy

Nie żyje Tamayo Perry z „Piratów z Karaibów”

Służby ratunkowe w Honolulu przekazały mediom, że 49-letni surfer i ratownik nie żyje. Mógł zostać zaatakowany przez rekina lub rekiny w pobliżu Goat Island (znanej też jako Mokuauia) niedaleko Laie na Hawajach. Ciało Tamayo Perry’ego zostało dostrzeżone przez przypadkowego mężczyznę 23 czerwca niedaleko plaży Malaekahana. 49-latek miał kilka godzin wcześniej surfować w przerwie od swoich obowiązków ratownika. Na miejscu szybko pojawiły się służby. Ciało zostało przetransportowane na brzeg, a, jak podała Shayne Enright z Honolulu Emergency Services Department, medycy mogli tylko stwierdzić zgon.

Jak podały służby ratunkowe, Tamayo Perry został pogryziony więcej niż jeden raz. Jednocześnie wydano polecenie, aby mieszkańcy i turyści trzymali się z dala od akwenu. W okolicy pojawiły się też specjalne znaki ostrzegające przed rekinami. Szef bezpieczeństwa oceanicznego wydał oświadczenie.

Redakcja poleca

–Tamayo Perry był kochanym przez wszystkich ratownikiem, dobrze znanym na North Shore, zawodowym surferem znanym na całym świecie. Osobowość Tamayo była zaraźliwa i chociaż ludzie go kochali, on kochał wszystkich jeszcze bardziej. Składamy kondolencje rodzinie Tamayo i wszystkim jego współpracownikom. Prosimy o uszanowanie prywatności dla jego rodziny w tej chwili – przekazał Kurt Lager.

W czym grał Tamayo Perry?

Tamayo Perry był znany nie tylko z roli w filmie Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”. Pojawił się też w „Aniołkach Charliego: Zawrotna szybkość” i „Błękitnej fali”. Niektórzy mogą pamiętać go również z ról w serialach „Lost” i „Hawaii Five-0”. Regularnie brał udział w kampaniach reklamowych. W lipcu 2016 roku zaczął pracę w wydziale bezpieczeństwa oceanu, a na co dzień pracował jako ratownik w North Shore na Hawajach.

Źródło: Radio ZET/The Mirror/Sky News

Nie przegap