Obserwuj w Google News

Powstał następca "Powrotu do przyszłości"? Oto nowy film twórcy kultowej trylogii

2 min. czytania
26.06.2024 17:30

"Here" to nowy film w reżyserii Roberta Zemeckisa - twórcy słynnego "Powrotu do przyszłości". W produkcji z Tomem Hanksem i Robin Wright również pojawiają się podróże w czasie. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji.

Tom Hanks, Robin Wright - kadr z filmu Here
fot. Sony Pictures Releasing/materiały prasowe

"Here" - Robert Zemeckis zrobił nowy film o podróżach w czasie

Fani "Powrotu do przyszłości" zastanawiają się, czy kiedykolwiek powstania 4. część serii. Chociaż twórcy kultowej trylogii powiedzieli jasno, że nie zgadzają się na dalsze przygody Marty'ego McFly'a i doktora Browna, jeden z nich - Robert Zemeckis, powołał do życia film, który w pewnym sensie koresponduje z "Powrotem do przyszłości". Mowa o "Here", który traktuje o podobnych zagadnieniach, czyli podróżach w czasie.

Quiz: Pamiętasz "Powrót do przyszłości"? 100% i osiągniesz prędkość 88 mil na godzinę

1/10 Muzyk którego zespołu gościnne wystąpił w "Powrocie do przyszłości"?

W filmie "Here" jedną z głównych ról gra Tom Hanks - aktor znany z takich filmów Zemeckisa, jak "Forrest Gump", "Cast Away: Poza światem", czy aktorska wersja disneyowskiego "Pinokia". U jego boku występuje gwiazda "House of Cards" - Robin Wright. Jak prezentuje się zwiastun "Here"?

Oglądaj

W przeciwieństwie do "Powrotu do przyszłości" nie mamy do czynienia z szaloną komedią science fiction w której temporalne podróże odbywają się za pomocą przerobionego samochodu DeLorean. W "Here" bohaterowie podróżują poprzez czas w całkowicie zwyczajny sposób. Protagonistą filmu jest bowiem tytułowe "tutaj" - miejsce, w którym stoi dom, gdzie rozgrywają się ukazane w produkcji wydarzenia.

Widz wyruszy więc w podróż w czasie, z punktu widzenia budynku, w którym mieszkają różne osoby - głównie bohaterowie grani przez Hanksa i Wright. Ale zwiastun zapowiada, że cofniemy się nawet do ery dinozaurów, a także momentu w historii znanego również z "Powrotu do przyszłości" - początków Stanów Zjednoczonych podczas kolonizacji w XIX wieku.

Redakcja poleca
2
Tom Hanks w remake’u szwedzkiego hitu. Tego nie można przegapić

"Here": kiedy premiera filmu z Tomem Hanksem i Robin Wright?

Zemeckis nie tylko wyreżyserował "Here", ale również jest obok Erica Rotha współscenarzystą filmu. Poza Hanksem i Wright w obsadzie znaleźli się:

  • Paul Bettany
  • Kelly Reilly
  • Michelle Dockery.
Zobacz także

"Here" trafi do amerykańskich kin już 15 listopada 2024 roku. Na razie nie znamy polskiej daty, ale możemy zakładać, że zobaczymy nowy film Zemeckisa w podobnym okresie.

Źródło: Radio ZET/YouTube/Sony Pictures Entertainment

Nie przegap