Obserwuj w Google News

Jean Boht nie żyje. Miesiąc wcześniej pogrzebała męża

1 min. czytania
13.09.2023 13:36

Nie żyje Jean Boht. Aktorka znana z rol w sitcomie „Bread” odeszła miesiąc po śmierci swojego męża. Miała 91 lat.

Jean Boht nie żyje. Gwiazd sitcomu "Bread" ciężko chorowała
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

Jean Boht nie żyje. Aktorka znana z roli Nellie Boswell w serialu „Bread” zmarła 12 września. Informacje o jej śmierci zostały potwierdzone przez rodzinę. „Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że wczoraj, we wtorek, 12 września, zmarła Jean Boht” – napisali w oświadczeniu bliscy aktorki.

Redakcja poleca

Przed śmiercią Boht zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Chorowała na otępienie naczyniowe i chorobę Alzheimera. Pod koniec życia przebywała w domu opieki przeznaczonym dla osób, które w przeszłości działały w przemyśle rozrywkowym. Miała 91 lat.

Jean Boht nie żyje
fot. Shutterstock/David Fowler

Kilka tygodni temu pożegnała swojego męża, kompozytora Carla Davisa. Za jego śmierć odpowiedzialny był krwotok mózgowy. Davis miał 86 lat.

Redakcja poleca

Kim była Jean Boht? Kariera gwiazdy sitcomu „Bread”

Jean Boht urodziła się 6 marca 1932 roku. Swoją karierę aktorską rozpoczęła, będąc już po trzydziestce, i w trakcie jej trwania pojawiła się aż w 60 produkcjach serialowych i filmowych. Wystąpiła między innymi w „Dziewczynie na huśtawce”, „Z Cars”, „Scully” i w „Kumplach”. Jedną z najważniejszych kreacji w jej portfolio jest Nellie Boswell w sitcomie „Breads”.

Nie przegap
Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News