Obserwuj w Google News

Suzanne Shepherd nie żyje. Gwiazda „Rodziny Soprano” miała 89 lat

2 min. czytania
20.11.2023 08:55
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Suzanne Shepherd. Aktorka znana z takich produkcji jak „Rodzina Soprano”, czy „Chłopcy z ferajny”, zmarła w Garfield, w stanie New Jersey. Odeszła w wieku 89 lat, po długiej, przewlekłej chorobie płuc.

Suzanne Shepherd
fot. Henry McGee/Associated Press/East News

Suzanne Shepherd nie żyje. Informację o śmierci aktorki potwierdziła jej rodzina. Gwiazda „Rodziny Soprano” i „Chłopców z ferajny” od lat zmagała się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc i to właśnie to schorzenie jest prawdopodobną przyczyną jej śmierci. W mediach pożegnał ją m.in. aktor Ray Abruzzo. „Smutna wiadomość o śmierci Suzanne Shepherd. Była siłą natury. Aktorką, nauczycielką” - napisał artysta.

Suzanne Shepherd wystąpiła w kultowych filmach i serialach

Suzanne Shepherd urodziła się 31 października 1934 roku. Skończyła aktorstwo na Sanford Meisner i przez wiele lat występowała zarówno na deskach teatralnych, jak i w popularnych filmach i serialach. Na ekranach zadebiutowała późno, bo dopiero w 1988 roku. Zagrała wówczas w filmie „Mystic Pizza”. Kolejno można ją było jeszcze zobaczyć w epizodycznej roli w „Pracującej dziewczynie”, „Wujaszku Bucku”, „Drabinie Jakubowej”, „Chłopcach z ferajny”, czy „Requiem dla snu”.

Redakcja poleca

Popularność zdobyła jednak głównie dzięki roli serialowej. Shepherd wystąpiła w 20 odcinkach „Rodziny Soprano”, gdzie wcieliła się w Mery DeAngelis, czyli matkę Carmeli Soprano. Poza występami przed kamerą aktorka świetnie sprawdzała się na deskach teatralnych oraz jako nauczycielka aktorstwa. Była także reżyserką i scenarzystką.

Źródło: Radio ZET/Plejada

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News