Obserwuj w Google News

Dex Carvey nie żyje. Był synem znanego aktora. Komik miał tylko 32 lata

2 min. czytania
17.11.2023 15:25
Zareaguj Reakcja

Zmarł Dex Carvey - amerykański komik. Był synem Dany Carvey'ego - słynnego aktora i scenarzysty. Miał tylko 32 lata. Rodzina zmarłego podała przyczyny zgonu,

Dex Carvey
fot. print screen z Dex Carvey/Facebook

15 listopada 2023 roku odszedł Dex Carvey. Był amerykańskim komikiem i aktorem. Zmarł w wieku 32 lat. Co było przyczyną śmierci?

Dex Carvey nie żyje: najważniejsze osiągnięcia

Jak podaje Deadline, smutną wiadomość przekazała rodzina zmarłego. W tym celu wydano oficjalne oświadczenie. "Wczoraj w nocy doświadczyła nas straszna tragedia. Nasz ukochany syn Dex zmarł w wyniku przypadkowego przedawkowania narkotyków. Miał 32 lata" - czytamy słowa rodziców zmarłego - Dany i Pauli Carveyów.

"Dex wiele przeżył podczas tych 32 lat. Był niezwykle utalentowany w wielu dziedzinach – muzyce, sztuce, kręceniu filmów i komedii – i realizował je wszystkie z pasją. Kochał swoją rodzinę, przyjaciół i dziewczynę Kaylee. Dex był piękną osobą. Jego ręcznie robione kartki urodzinowe to skarb. Będzie nam go brakować na zawsze" - przekazali rodzice.

Przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków. Według doniesień medialnych, 15 listopada 2023 roku partnerka zmarłego zadzwoniła po pomoc. Telefonowała z jego domu około 22:00 czasu lokalnego. Najprawdopodobniej mężczyzna zamknął się w łazience. Nie reagował gdy przybyły władze, a próby reanimacji go nie powiodły się. Biuro lekarza sądowego w Los Angeles zaplanowało sekcję zwłok.

Redakcja poleca

Dex Carvey: najważniejsze osiągnięcia

Dex Carvey był synem znanego aktora Dany Carvey'ego. Poszedł w ślady ojca i sam zajął się komedią, tworzeniem filmów, oraz aktorstwem. Przed kamerą zadebiutował w 2013 roku w serialu "The Funster". Rok później zagrał w miniserialu "Beyond the Comics", którego był również montażystą. W 2015 roku wystąpił w małej roli u boku swojego ojca w filmie "Joe Dirt 2: Beautiful Loser", a w 2016 w krótkometrażówce "Carpool Pandering".

W tym samym okresie rozwinęła się jego kariera stand-upera. Wystąpił między innymi w specialu platformy Netflix pod tytułem "Straight White Male". Niestety nie zdążył rozwinąć swojej kariery komika.

Źródło: Radio ZET/Deadline

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News