Obserwuj w Google News

Quiz. "Rejs". Pytanie 6. odpowie nawet inżynier Mamoń

1 min. czytania
19.11.2023 22:50
Zareaguj Reakcja

"Rejs" to jeden z kultowych polskich filmów z czasów PRL-u. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tej słynnej produkcji? Błędna odpowiedź na pytanie numer 6 to prawdziwa kompromitacja.

Rejs - kadr z filmu
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. materiały prasowe Studio Filmowe Tor

Nie ma chyba drugiej tak kultowej komedii, jak "Rejs". To jeden z klasycznych filmów z epoki PRL, który na stałe zapisał się w pamięci widzów, książkach filmoznawczych, a także codziennych powiedzonkach. Czy pamiętasz wszystkie szczegóły z tej legendarnej produkcji?

Quiz. "Rejs": odpowiesz na wszystkie pytania?

Film "Rejs" to produkcja nietypowa. Aktorzy na planie w znacznej mierze improwizowali, nadając tym samym produkcji oryginalnego, lekko absurdalnego klimatu. Mimo to film ma fabułę prowadzoną według scenariusza stworzonego przez twórców. Chociaż "Rejs" jest komedią, nie zabrakło w niej również poważnych tematów. Film stanowi bowiem komentarz do wydarzeń marcowych 1968 roku.

Redakcja poleca

Mimo że "Rejs" był represjonowany przez cenzurę i miał ograniczoną dystrybucję kinową, przyciągnął wielu widzów i cieszył się ogromną popularnością. Produkcja obrosła kultem i do dziś wiele osób posługuje się tekstami, które padły w filmie.

Redakcja poleca

Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na wszystkie 10 pytań dotyczących szczegółów z filmu "Rejs"? Rozwiąż go i przekonaj się, czy rzeczywiście pamiętasz tę produkcję.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Ranczo, Filip, Ania - kadry z produkcji TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Netflix/materiały prasowe

logo Tu się dzieje