Obserwuj w Google News

To koniec „Klanu”? Trwają protesty przeciwko nagrywaniu nowych odcinków

2 min. czytania
14.11.2023 09:38
Zareaguj Reakcja

Produkcja „Klanu” nie jest w stanie nagrywać najnowszych odcinków w słynnej willi na Sadybie. Budynek tak naprawdę jest zlokalizowany w Podkowie Leśnej. Okoliczni mieszkańcy chcą protestować przeciwko realizacji najdłuższej telenoweli TVP.

To koniec „Klanu”? Trwają protesty przeciwko nagrywaniu nowych odcinków
fot. screen/TVP

Serial „Klan” jest emitowany na antenie TVP1 od 1997 roku. To najdłuższy serial codzienny w polskiej telewizji. Willa na Sadybie, która w rzeczywistości znajduje się w Podkowie Leśnej, nie jest już miejscem akcji serialu. We wrześniowych odcinkach bohaterowie dowiedzieli się, że dom państwa Chojnickich opanował grzyb. Teraz okazuje się, że produkcja serialu ma problem z sąsiadami willi, którzy utrudniają im pracę.

Protesty przeciwko nagrywaniu „Klanu”

Od 1997 roku mieszkańcy willi w Podkowie Leśnej bez problemu udostępniali przestrzeń produkcji „Klanu”. Wszystko się zmieniło w zeszłym roku, gdy remont okolicznej drogi uniemożliwił nagrywanie nowych odcinków w budynku. Z tego powodu wymyślono, że w willę na Sadybie uderzył meteoryt. Bohaterowie, którzy tam mieszkali, czyli Elżbieta i Jerzy Chojniccy, przenieśli się do innego domu.

Redakcja poleca

Droga prowadząca do willi w Podkowie Leśnej została już odnowiona. Nadal jednak nie zanosi się na to, aby produkcja najdłuższej telenoweli TVP miała tam wrócić. „Plotek” ustalił, że faktycznym problemem są okoliczni mieszkańcy miejscowości.

– Pojawiły się z ich strony protesty przeciwko produkcji. Niektórzy uważają, że powrót wozów transmisyjnych na świeżo wyremontowaną drogę, szybko ją zniszczy i nie chcą się zgodzić na podpisanie niezbędnych pozwoleń. Bez nich ekipa nie ma niestety szansy realizować w domu Chojnickich kolejnych zdjęć – mówiła Anna Wiejowska z biura prasowego „Klanu”.

Co się stanie z willą na Sadybie z „Klanu”?

Po uderzeniu meteorytu w dom państwa Chojnickich, bohaterowie przenieśli się do brata Elżbiety, Pawła Lubicza, w którego rolę wciela się Tomasz Stockinger. W odcinkach „Klanu”, które można było zobaczyć we wrześniu na antenie TVP1, wyszło na jaw, że nie ma sensu wracać do willi na Sadybie. Ekspertyza wykazała rozwój groźnych grzybów – gnilicy mózgowatej i stroczka. To spowodowało, że Chojniccy zaczęli myśleć o sprzedaży domu.

Klan, Na Wspólnej, Pierwsza Miłość
10 Zobacz galerię
fot. print screnn z TVP VOD/TVN Player/Polsat GO

Wielu fanów protestowało przeciwko zakończeniu nagrywania serialu w kultowej już lokalizacji, jaką jest willa na warszawskiej Sadybie. Podejrzewano wcześniej, że w grę wchodziły oszczędności na planie „Klanu”. Czy produkcji uda się wrócić na plan do Podkowy Leśnej? W nadchodzących odcinkach serialu pojawi się osoba, która będzie zainteresowana wynajęciem willi. Będzie tam chciała jednak zrobić… escape room.

Nie przegap
„Klan” skończył już 26 lat. Tak zmieniły się największe gwiazdy serialu
12 Zobacz galerię
fot. Klan TVP Screen YouTube