Obserwuj w Google News

Quiz. "Kingsajz". Jeśli odpowiesz na 6. pytanie, zasłużysz na Polo Cocktę

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
17.11.2023 21:39
Zareaguj Reakcja

"Kingsajz" to jeden z kultowych polskich filmów z czasów PRL-u. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tej produkcji? Na pytanie numer 6 odpowiedzą tylko prawdziwi fani krasnoludków!

Kingsajz - kadr z filmu
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Zespół Filmowy Kadr

"Kingsajz" - kultowa komedia science fiction, w której umiejętnie połączono legendy o krasnoludkach z klimatem filmów amerykańskich nowej przygody polskimi realiami i iście hollywoodzkim rozmachem. Słynna produkcja z gwiazdorską obsadą to jeden z klasycznych filmów ze schyłku PRL, który zapisał się złotymi zgłoskami w rodzimej popkulturze. Czy pamiętasz nawet najmniejsze szczegóły związane z "Kingsajzem"?

Quiz. "Kingsajz": odpowiesz na wszystkie pytania?

Trudno o film w polskiej kinematografii, który tak bardzo imponowałby przemyślanym scenariuszem, genialnymi rolami i przede wszystkim imponującą scenografią, charakteryzacją i kostiumami. "Kingsajz" do tej pory nie ma sobie równych i obecnie wciąć spokojnie można go oglądać z nieukrywaną przyjemnością.

Redakcja poleca

Gdyby "Kingsajz" powstał w USA, z pewnością były klasyką, wymienianą obok "Powrotu do przyszłości", "Goonies" czy "Plusku". W filmie wystąpiło wiele gwiazd wielkiego formatu - Jerzy Stuhr, Katarzyna Figura, Witold Pyrkosz, czy Leonard Pietraszak, ale pojawili się też mniej znani aktorzy, jak Jacek Chmielnik i Grzegorz Heromiński, którzy nieodłącznie kojarzą się z "Kingsajzem".

Redakcja poleca

Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na wszystkie 10 pytań dotyczących szczegółów z filmu "Kingsajz"? Chwyć w dłoń Polo Coctę i rozwiąż nasz quiz zawiły jak ścieżki prowadzące do Szuflandii.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Ranczo, Filip, Ania - kadry z produkcji TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Netflix/materiały prasowe

logo Tu się dzieje