Obserwuj w Google News

Quiz. "Czterdziestolatek". Czy znasz hit PRL? Na pytanie 6. odpowiedzą tylko prawdziwi fani

1 min. czytania
15.11.2023 17:06
Zareaguj Reakcja

"Czterdziestolatek" to jeden z kultowych polskich seriali z czasów PRL-u. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania naszego quizu dotyczącego tej produkcji?

Czterdziestolatek - kadr z serialu TVP
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. TVP/materiały prasowe

Przygody inżyniera Karwowskiego i jego rodziny wychowały już kilka pokoleń Polek i Polaków. Chociaż realia PRL-u ukazane w "Czterdziestolatku" straciły na aktualności, pewne problemy poruszane w tym serialu komediowym są ponadczasowe. Czy pamiętasz wszystkie szczegóły z tej kultowej produkcji?

Quiz. "Czterdziestolatek": odpowiesz na wszystkie pytania?

Serial "Czterdziestolatek" był realizowany w latach 1975-78. Doczekał się 21 odcinków w czterech seriach. Twórcą serialu był Jerzy Gruza. Pierwsze 7 odcinków cieszyło się tak wielką popularnością, że nie tylko przedłużono "Czterdziestolatka", ale tytuł doczekał się pełnometrażowego filmu pod tytułem "Motylem jestem, czyli romans 40-latka".

Redakcja poleca

Historia mężczyzny w kryzysie wieku średniego, który musi lawirować między pracą, obowiązkami rodzinnymi i rozmaitymi perypetiami wynikającymi z życia codziennego, przeszły do historii polskiej popkultury. O "Czterdziestolatku" nie zapomniano po wielu latach od premiery i na początku lat 90., postanowiono powołać do życia ciąg dalszy - serial "Czterdziestolatek. 20 lat później".

Redakcja poleca

Jak dobrze znasz "Czterdziestolatka"? Możesz przekonać się, rozwiązując nasz quiz wiedzy na temat kultowego serialu i sprawdzić, czy zdobędziesz maksymalny wynik. 

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Ranczo, Filip, Ania - kadry z produkcji TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Netflix/materiały prasowe

logo Tu się dzieje