Obserwuj w Google News

Quiz. Znasz te kultowe teksty z polskich filmów? Same pytania rozbawią cię do łez

2 min. czytania
16.11.2023 15:52
Zareaguj Reakcja

Nie ma chyba drugiego takiego kraju, który wyprodukowałby tyle filmów, z tak zabawnymi i chwytliwymi tekstami. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, ile z nich pamiętasz.

Quiz. Znasz te kultowe teksty z polskich filmów? Same pytania rozbawią cię do łez
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. kadr z filmu "Kiler"

Choć Polska nie jest krajem, kojarzonym z przesadną radością czy nawet sympatią, to jednego nie można nam odebrać – talentu do tworzenia komedii. Na uwagę zasługują przede wszystkim produkcje sprzed lat, które były prawdziwą kopalnią chwytliwych i przezabawnych tekstów. Niektóre z nich zapisały się w ulicznym słowniku do dziś. Sprawdź w naszym quizie, czy kojarzysz, z jakich filmów pochodzą.

Zobacz też:  Quiz. „Sami swoi” bez tajemnic. Test wiedzy dla prawdziwych fanów

Najśmieszniejsze teksty z polskich filmów. Komu je zawdzięczamy?

Mistrzem tej kategorii był Stanisław Bareja. To jemu zawdzięczamy tytuły takie, jak „Miś”, „Co zrobisz, jak mnie złapiesz”, „Poszukiwany, poszukiwana” czy „Alternatywy 4”. Nie sposób też nie wspomnieć o Juliuszu Machulskim, dzięki któremu mogliśmy śmiać się do rozpuku oglądając „Seksmisję”, „Kingsajz” czy „Kilra”. Wile też dla polskiej komedii zrobił Edward Linde-Lubaszenko. To on odpowiada za „E=mc2” czy „Chłopaki nie płaczą”.

Tych filmów nie trzeba oglądać wielokrotnie (choć kto poprzestał na jednym razie?), by pamiętać teksty, które w nich padły. Pamiętasz, z jakiej produkcji dowiedzieliśmy się, że Kopernik i Einstein były kobietami? Jeśli tak, to na pewno poradzisz sobie z pozostałymi pytaniami naszego testu.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
"Przeklęte" filmy. Mroczne historie znanych produkcji
4 Zobacz galerię
fot. Youtube: BestMovieClips - The Exorcist (1973) Priest scene part 2

logo Tu się dzieje