Obserwuj w Google News

Quiz. "Poszukiwany, poszukiwana". Pytanie 7. jest wyzwanem nawet dla osób pamiętających PRL

1 min. czytania
16.11.2023 21:35
Zareaguj Reakcja

"Poszukiwany, poszukiwana" to jeden z kultowych polskich filmów z czasów PRL-u. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tej słynnej komedii? Ostrzegamy przed pytanie numer 7!

Poszukiwany, poszukiwana - Wojciech Pokora - kadr z filmu
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Zespół Filmowy Pryzmat/materiały prasowe

Któż nie pamięta kultowej komedii omyłek, na której wychowało się niejedno pokolenie? "Poszukiwany, poszukiwana", to jeden z klasycznych filmów z epoki PRL, który przeszedł do historii polskiej kultury. Czy pamiętasz wszystkie szczegóły z tej popularnej produkcji?

Quiz. "Poszukiwany, poszukiwana": odpowiesz na wszystkie pytania?

Za komedię "Poszukiwany, poszukiwana" odpowiada mistrz tego gatunku - Stanisław Bareja. Historia opowiada o Stanisławie Marii Rochowiczu, który na skutek zawirowań losu... musiał udawać przez jakiś czas kobietę. W niezwykle przekonującym przebraniu rozpoczął własne śledztwo, które doprowadziło go do absurdalnego finału.

Redakcja poleca

"Poszukiwany, poszukiwana" to przede wszystkim genialna rola Wojciecha Pokory, który umiejętnie wcielił się w mężczyznę udającego kobietę, przy okazji prezentując swój niezwykły talent komediowy. Produkcja obrosła kultem i do dziś wiele osób posługuje się tekstami, które padły w filmie.

Redakcja poleca

Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na wszystkie 10 pytań dotyczących szczegółów z filmu "Poszukiwany, poszukiwana"? Rozwiąż quiz i przekonaj się, czy rzeczywiście pamiętasz tę produkcję.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Ranczo, Filip, Ania - kadry z produkcji TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Netflix/materiały prasowe

logo Tu się dzieje