Obserwuj w Google News

Kolejna osoba odchodzi z TVP. Nie rezygnuje z dziennikarstwa

2 min. czytania
20.11.2023 08:14
Zareaguj Reakcja

Bartłomiej Graczak przestaje pracować w TVP. To kolejny dziennikarz, który odchodzi z telewizji publicznej. Był reporterem „Wiadomości” i prowadził programy publicystyczne w TVP Info.

Reporter „Wiadomości” odchodzi z TVP. „Nie rozstaję się z dziennikarstwem”
fot. screen/Instagram @bgraczak

Telewizja Polska sprzyjała rządzącemu przez 8 lat Prawu i Sprawiedliwości. Po wygranej dotychczasowej opozycji w wyborach parlamentarnych dziennikarze mieli składać wypowiedzenia publicznemu nadawcy. Wcześniejsze doniesienia zaczęły się potwierdzać – z TVP odchodzi Bartłomiej Graczak, jeden z czołowych reporterów „Wiadomości” i gospodarz pasm publicystycznych w TVP Info.

Reporter "Wiadomości" odchodzi z TVP

Po wyborach parlamentarnych w Telewizji Polskiej panuje grobowa atmosfera. Pracujący tam dziennikarze zaczęli się obawiać zwolnień przez nowy rząd, dlatego sami składali wypowiedzenia.

Jeden z nich, Bartłomiej Graczak, nie przygotowuje już relacji dla „Wiadomości”. Portal Wirtualne Media ustalił, że ostatni raz prowadził programy publicystyczne 18 października. Już wcześniej było wiadomo, że Graczak ma złożyć wypowiedzenie.

Redakcja poleca

– Zamierzam skończyć współpracę z TVP, ale nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami. Mam swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić – powiedział dla „Wirtualnych Mediów”.

Bartłomiej Graczak pracował w Telewizji Polskiej od stycznia 2016 roku, czyli od momentu wkroczenia tzw. „dobrej zmiany” i rozpoczęcia prezesury Jacka Kurskiego. Od początku był reporterem „Wiadomości”, potem zaczął prowadzić programy publicystyczne na antenie TVP Info takie jak „Minęła 20” i „Info Raport”.

Materiały Graczaka były dwukrotnie powodem składania pozwów przeciwko TVP. W 2021 nadawca musiał przeprosić za nieprawdziwe informacje o jednym z dziennikarzy TVN. Z kolei w tym roku sąd nakazał umieszczenie przeprosin dla Moniki Olejnik za reportaż w programie „Alarm!”. Przed pracą w TVP Bartłomiej Graczak był dziennikarzem Telewizji Republika, gdzie prowadził główny serwis informacyjny „Dzisiaj”.

Dziennikarze TVP obawiają się zwolnień

W Telewizji Polskiej szykuje się prawdziwa rewolucja. Wszystko wskazuje na to, że po utworzeniu się nowego rządu dotychczasowi dziennikarze zostaną zwolnieni. W takiej sytuacji może być im trudno znaleźć nową pracę w mediach. Jeden z dziennikarzy TVP mówił dla Wirtualnych Mediów, że dla niektórych szybsze odejście to szansa na zatrudnienie w innych mediach niż prawicowa TV Republika.

Jarosław Jakimowicz znowu pracuje w TVP? Mamy zdjęcia
13 Zobacz galerię
fot. RadioZET.pl - Exclusive

– Jeśli mają za co żyć, to ewakuacja może być dla nich wizerunkowo lepsza i bardziej honorowa niż zwolnienie. Czekanie do stycznia nie dla wszystkich będzie korzystne. Będą wtedy wymieniani w artykułach prasowych w jednym szeregu z najbardziej krytykowanymi twarzami TVP: Danutą Holecką, Michałem Adamczykiem, Magdaleną Ogórek, Miłoszem Kłeczkiem czy Michałem Rachoniem – powiedział informator portalu. Oprócz Bartłomieja Graczaka wypowiedzenie miał złożyć także inny reporter „Wiadomości” Adrian Borecki.

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News