Obserwuj w Google News

Smutne wieści dla fanów "M jak miłość". Koniec zbliża się wielkimi krokami

2 min. czytania
09.05.2023 11:09
Zareaguj Reakcja

"M jak miłość" już od lat jest jednym z tych seriali, które polscy widzowie oglądają najchętniej. Ale wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć. Właśnie w sieci pojawiły się informacje o zakończeniu emisji, w związku z wakacyjną przerwą, do której widzowie zdążyli się już przez lata przyzwyczaić. Niestety, tym razem przerwa przyjdzie szybciej, niż się spodziewali.

M jak miłość znika na przerwę wakacyjną
fot. Instagram/@mjakmilosc.official/screen

Serial " M jak miłość" emitowany jest na antenie telewizyjnej Dwójki już przez 23 lata. Przez ten czas produkcja doczekała się tysięcy wiernych widzów, którzy z uwagą śledzą poczynania wszystkich bohaterów. Tradycją jest wakacyjna przerwa w emisji produkcji, jednak w tym roku określenie "wakacyjna" nieco zmieni swoje znaczenie, bowiem koniec "M jak miłość" przyjdzie szybciej, niż dotychczas — już w maju.

Koniec emisji "M jak miłość". Od kiedy wakacyjna przerwa?

Widzowie przyzwyczaili się do tego, że w okresie wakacji emisja nowych odcinków "M jak miłość" zostaje wstrzymana. Na przestrzeni lat wakacyjna przerwa rozpoczynała się w różnym czasie. W 2023 roku będzie to dość wcześnie — a na pewno wcześniej, niż chcieliby tego widzowie. Obecnie Dwójka emituje już 23 sezon serialu, który rozpoczął się 5 września ubiegłego roku. Jak przekazała Telewizja Polska, ostatni odcinek bieżącego sezonu widzowie zobaczą już 30 maja. Kiedy dokładnie telenowela wróci po przerwie — tego jeszcze nie wiadomo. Pewne jest jednak, że widzów czekają aż trzy miesiące przerwy od ich ulubionego serialu.

Redakcja poleca

W sieci pojawiło się mnóstwo głosów widzów oburzonych taką decyzją nadawcy. Uważają, że z powodu przerwy świątecznej oraz niedawnej majówkowej, serial powinien być emitowany dłużej.

- Serial powinien być emitowany do końca czerwca, bo w święta nie było i w majówkę, i czasami też przekładają, a inne seriale normalnie są puszczane. W ciągu trzech miesięcy wiele może się zmienić.
- Nie, nie, już o miesiąc skrócili. Kończył się pod koniec czerwca, teraz do maja, a mogą zrobić do kwietnia jeszcze...
- Szkoda, uwielbiam ten serial...
- Powinno być przynajmniej koniec czerwca. Zawsze tak było! - piszą rozgoryczeni internauci na fanpejdżu należącym do "Super Expressu".

Czy jednak rzeczywiście jest o co robić ambaras? Jeśli przyjrzymy się emisji poszczególnych wcześniejszych sezonów, to zauważymy, że zwykle początek i koniec sezonu wypada w podobnym momencie. Na przykład poprzedni sezon zaczął się 6 września 2021, a zakończył 31 maja 2022. Z kolei sezon 21. zaczął się 8 września 2020 i również zakończył z ostatnim dniem maja. Nie sposób się jednak zgodzić z widzami, że dawniej, bo jeszcze do 16. sezonu, prawie każdy kończył się w czerwcu. Najpóźniej zakończono emisję sezonów 5. i 6. - bo aż 21 czerwca. Warto jednak nadmienić, że późniejsze zakończenie sezonu zwykle wiązało się z późniejszym początkiem emisji.

12 najlepszych seriali w historii telewizji - wybór redakcji
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock.comsh