Obserwuj w Google News

Netflix: wyczekiwana funkcja w końcu dostępna. Inne platformy mają ją od dawna

2 min. czytania
16.03.2023 12:23
Zareaguj Reakcja

Netflix w końcu wprowadził funkcję, na którą użytkownicy czekali od bardzo dawna. Mowa o opcji modyfikowania wyglądu napisów - standardzie na innych platformach streamingowych.

Netflix - materiał poglądowy
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Uciążliwe rozwiązanie zmiany wyglądu napisów w aplikacji Netflix na telewizorach w końcu przeszło do lamusa. Serwis wprowadził modyfikację tej dość ważnej dla użytkowników opcji.

Netflix: dostosowywanie wyglądu napisów w aplikacji na telewizory

Można oglądać produkcje zagraniczne z lektorem, ale istnieje bardzo duża grupa widzów, którzy tego typu sytuację uważają za okaleczanie dzieła z warstwy dźwiękowej. Dlatego serwisy streamingowe oferują możliwość wyboru napisów. Jest to również dogodne rozwiązanie dla osób niesłyszących lub słabo słyszących.

Redakcja poleca

Chociaż Netflix od zawsze oferował tego typu funkcję, problemem była modyfikacja napisów w aplikacji na telewizory. Do tej pory, żeby zmienić wygląd napisów, czyli ustawić inną wielkość, krój czcionki czy kolor, użytkownik musiał zalogować się do serwisu przez przeglądarkę internetową. Tylko w ten sposób można było ustawić wygląd napisów na telewizorach.

Na szczęście to już koniec i Netflix dostosował wszystkie aplikacje tak, aby w łatwy sposób modyfikować napisy z poziomu oprogramowania. Użytkownicy platformy od dawna czekali, by serwis dostosował się do standardów innych streamerów dostępnych na rynku. Jak podaje portal VOD, w końcu tak się stało.

Redakcja poleca

Netflix: jak zmienić wygląd napisów w aplikacji na telewizorze?

Dzięki wprowadzonym zmianom dostosowywanie wyglądu napisów będzie niezwykle proste. Wystarczy wejść w opcję aplikacji za pomocą pilota do telewizora i wybrać interesujące nas ustawienia - jeden z czerech dostępnych krojów czcionek, jedną z trzech wielkości napisów i kolor, który poprawi czytelność.

RadioZET.pl/VOD