Obserwuj w Google News

Netflix niespodziewanie testuje nową opcję. O co chodzi tym razem?

Roksana Orlicka
2 min. czytania
22.04.2022 13:49
Zareaguj Reakcja

Netflix jest w tarapatach? W ostatnich tygodniach pojawiła się wiadomość, że platforma straciła wielu subskrybentów. Co za tym idzie - po cichu jest testowana nowa opcja. O co chodzi tym razem?

Netflix
fot. Shutterstock

Netflix niespodziewanie testuje nową opcję. Netflix pozostaje liderem na rynku, jeśli chodzi o platformy streamingowe. Jego pozycja nie jest raczej zagrożona, pomimo tego, że pojawiła się informacja o dużym spadku miesięcznych subskrypcji. Jak podaje Onet - po cichu jest testowana nowa opcja. Co tym razem?

Zobacz także:   Netflix będzie tańszy, ale z reklamami? Gigant chce przetestować nowe rozwiązanie

Netflix niespodziewanie testuje nową opcję. O co chodzi tym razem?

Netflix jest platformą streamingową z bogatą biblioteką filmów, seriali i programów rozrywkowych. Dostęp do Netflixa jest możliwy prawie na całym świecie. W ostatnim czasie pojawiły się niepokojące wieści, że platforma Netflix traci użytkowników, a co za tym idzie - spadają jej notowania na giełdzie. Nie oznacza to jednak końca tej popularnej platformy. Co więcej, szefowie Netflixa wciąż testują nowe rozwiązania, które mają ułatwić korzystanie z platformy, ale jednocześnie sprawić, że będzie ona zarabiała jeszcze więcej pieniędzy.

Redakcja poleca

Jak podaje Onet - Netflix wciąż zamierza walczyć z nadmiernym dzieleniem kont. Pojawił się nowy pomysł, który jest obecnie testowany. Netflix zamierza stworzyć opcję tańszych subkont - z własnym loginem oraz hasłem, miałby one jednak znajdować się przy koncie administratora. Najpierw testowana jest ta opcja w Chile, Kostaryce oraz Peru. Miesięczna opłata takiego subkonta wynosi 2,99 dolara, czyli 12,8 zł. Użytkownik z subkontem mógłby w każdej chwili uniezależnić się od administratora, zachowując przy tym swoje dane. Wtedy musiałby płacić pełną kwotę.

Na ten moment nie jest pewne, kiedy miałby nastąpić zmiany. 

Netflix: ile to kosztuje?

Dostęp do Netflixa jest płatny. Obecnie jest on podzielony na trzy pakiety.

  • podstawowy - 29 zł,
  • standard - 43 zł,
  • premium - 60 zł.

Zobacz także: 

Netflix zrezygnował w ostatnim czasie z wielu seriali. Czego już nie zobaczymy? [GALERIA]

RadioZET.pl/Onet.pl