Obserwuj w Google News

"M jak miłość": Barbara Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do serialu

3 min. czytania
18.01.2023 08:42

Barbara Kurdej-Szatan wcielała się w postać Joanny Chodakowskiej w superhicie Telewizji Polskiej „M jak miłość”. Niestety, z powodu wpisów na Instagramie, które nie spodobały się szefostwu stacji, aktorkę zwolniono i jej postać przestała pojawiać się w serialu. Teraz jednak Kurdej-Szatan zdradza, kiedy możemy oczekiwać jej powrotu do serialu.

"Do dwóch razy sztuka" - kadr ze spektaklu
fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News

Barbara Kurdej-Szatan to znana i lubiana aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Największą sławę i rozpoznawalność przyniosła jej seria reklam telefonii Play, a w drugiej kolejności rola Joanny Chodakowskiej w ultrahicie Telewizji PolskiejM jak miłość”

Rolę w popularnym polskim serialu aktora otrzymała już w 2014 roku, grała wtedy postać o nazwisku Tarnowska. W ciągu siedmiu lat jej bohaterka przeżyła jednak masę różnorodnych perypetii, w tym wyszła za mąż i przyjęła nazwisko Chodakowska.

Redakcja poleca

Barbara Kurdej-Szatan odeszła z „M jak miłość” w aurze skandalu

Aktorka odeszła z serialu w grudniu 2021 roku. Miało to miejsce w atmosferze głośnego skandalu. Prezes TVP, Jacek Kurski, bezpardonowo ją zwolnił po tym, jak do sieci trafiły nieprzychylne opinie kobiety na temat polskiej straży granicznej i trudnej sytuacji na granicy z Białorusią.

Barbara Kurdej-Szatan wróci do „M jak miłość”?

Od czasu tych wydarzeń Barbara Kurdej-Szatan niemal w każdym wywiadzie musi odpowiadać, czy wróci jeszcze do serialu, który rozsławił jej nazwisko. Dotychczas zbywała dziennikarzy półsłówkami, nie udzielając konkretnych odpowiedzi. Tym razem dosadniej zabrała jednak głos. Barbara Kurdej-Szatan wróci do „M jak miłość”? To możliwe. Jest tylko jeden warunek.

Podczas niedawnej sesji pytań i odpowiedzi w ramach transmisji na żywo na Instagramie, jeden z fanów zapytał o status powrotu aktorki do serialu. Barbara Kurdej-Szatan miała wtedy powiedzieć:

– Czy wrócę do „M jak miłość”? Na ten moment chyba nie. Jak już to tylko wtedy, gdy władza w Polsce się zmieni.

Deklaracja ta zrodziła nową nadzieję w sercach fanów, którzy wciąż opłakują jej zniknięcie w 2021 roku.

Redakcja poleca

„W końcu mogłam się wyspać”: aktorka nie żałuje odejścia z serialu

Co znaczące – aktorka wcale nie żałuje decyzji szefostwa stacji. Wedle niektórych komentatorów, wątki z udziałem jej Joanny Chodakowskiej przestały w 2021 roku ekscytować scenarzystów tak jak na początku i team kreatywny serialu miał powoli „wygaszać” sceny z jej udziałem. Choć początkowo dla Barbary Kurdej-Szatan decyzja o zakończeniu współpracy była sporym szokiem, aktorka szybko znalazła plusy w tej sytuacji. W rozmowie z dziennikarzami portalu Jastrząb Post, zwróciła nawet uwagę, że dzięki zakończeniu współpracy z TVP, wreszcie mogła się porządnie wyspać.

– Po odejściu z serialu mam dużo innych zajętości, mam małe dzieciątko, ale na pewno rzadziej wstaję o piątej rano! Ostatnio jak musiałam wstać o szóstej, to byłam lekko niewyspana...

Barbara Kurdej-Szatan nie znieważyła funkcjonariuszy państwowych. Jest wyrok sądu

Warto dodać też, że w styczniu sąd w Pruszkowie umorzył sprawę przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan i jej wpisowi dotyczącemu straży granicznej, przez który miała stracić pracę. Oznacza to, że zdaniem sądu nie doszło do znieważenia funkcjonariuszy państwowych, a wpis Kurdej-Szatan jest tylko wyrażeniem jej opinii na temat trudnej sytuacji.

Czytaj także:  "Glass Onion: Film z serii Na Noże": spełniony sen kinofila. Oceniamy film Riana Johnsona [RECENZJA]

RadioZET.pl/Pudelek.pl/Jastrzab.post

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów