Obserwuj w Google News

Kathryn Hays nie żyje. Aktorka ze "Star Treka" miała 87 lat

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
12.04.2022 07:32
Zareaguj Reakcja

Zmarła Kathryn Hays - amerykańska aktorka znana z takich seriali, jak "As the World Turns" czy "Star Trek". Miała 87 lat. Co było przyczyną śmierci?

AS THE WORLD TURNS - Kathryn Hays - kadr z serialu
fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

25 marca 2022 roku odeszła Kathryn Hays. Była amerykańską aktorką filmową i telewizyjną. Swoją popularność zawdzięczała jednak głównie serialom. Miała 87 lat.

Kathryn Hays nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci Hays poinformowała gazeta "Connecticut Post". Ne podano przyczyny zgonu aktorki.

Redakcja poleca

Kathryn Hays urodziła się 26 lipca 1933 roku w Princeton w stanie Illinois jako Kay Piper. W 1957 roku wyszła za Sidneya Steinberga, z którym doczekała się córki Sherri. Kilka lat po ślubie - w 1962 roku zadebiutowała jako aktorka w serialu "Hawaiian Eye". Debiut na dużym ekranie zaliczyła w filmie "Boża krówko, boża krówko" z 1963 roku. W tym okresie pojawiała się w takich produkcjach, jak "Surfside 6", "Doktor Kildare", "Route 66", "The Nurses", "Mr. Novak", "Bonanza", "The Defenders", "Spotkanie z Alfredem Hitchcockiem", "The Man from U.N.C.L.E.", "Noc odwetu", "The Road West", "Mannix", czy "Star Trek".

Lata 70. rozpoczęła filmami telewizyjnymi "Breakout" i "Yuma". Grała też w takich serialach, jak "Marcus Welby, lekarz medycyny", "Owen Marshall, Counselor at Law", "Ghost Story", "The Guiding Light", "Night Gallery" czy "Bearcats!". Największą popularność zdobyła dzięki roli Kim Sullivan Hughes w słynnej operze mydlanej "As the World Turns", w której występowała regularnie od 1971 do 2010 roku, w którym zakończono trwający ponad 50 lat tytuł. Hays zagrała w ponad 1700 odcinkach "As the World Turns". Grała również w "Prawie i porządku", "Prawie i porządku: Sekcji specjalnej" oraz "Tylko jednym życiu".

Redakcja poleca

W 1966 roku Hays wyszła za aktora Glenna Forda, z którym wzięła rozwód trzy lata później.

RadioZET.pl/Deadline/"Connecticut Post"

Gwiazdy filmu i kina, które odeszły w 2021 roku [ZDJĘCIA]