Obserwuj w Google News

Kathy Lamkin nie żyje. Skradła scenę w oscarowym filmie. Miała 74 lata

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
12.04.2022 07:02
Zareaguj Reakcja

Zmarła Kathy Lamkin - amerykańska aktorka, która zasłynęła epizodem w filmie "To nie jest kraj dla starych ludzi". Miała 74 lata. Co było przyczyną śmierci?

Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek - Kathy Lamkin - kadr z filmu
fot. Everett Collection/ East News

4 kwietnia 2022 roku zmarła Kathy Lamkin. Była amerykańską aktorką i producentką filmową i telewizyjną. Miała 74 lata.

Kathy Lamkin nie żyje

Śmierć Lamkin potwierdzili członkowie jej rodziny w rozmowie z portalem Deadline. Przyczyną zgonu była krótka choroba. Nie zdradzono większej ilości szczegółów.

Rodzina i przyjaciele będą tęsknić za Kathy. Wywarła wpływ na wszystko, z czym miała do czynienia podczas życia na tej Ziemi.

Kathy Lamkin urodziła się 10 grudnia 1947 roku w Graham w stanie Teksas. Karierę aktorską rozpoczęła w roku 1990 w filmie "Neurotic Cabaret". W ciągu kolejnych lat występowała w produkcjach filmowych i telewizyjnych w małych rolach. Mowa o takich tytułach, jak "Miller i Mueller", "Niespełnione obietnice", "Hazardzista V", "Niezła sztuka", czy "Harpia". W 1993 roku była dublerką  Darlene Cates, która wcielała się w matkę głównego bohatera filmu "Co gryzie Gilberta Grape’a".

Redakcja poleca

W nowym milenium pojawiała się w takich filmach i serialach, jak "Życie za życie", "Zwariowany świat Malcolma", "Kiss Kiss Bang Bang", "Bez skazy", "Trzech cwaniaków", "Ranczer w kosmosie", "Medium", "Kości", "W dolinie Elah", "Dziewczyna moich koszmarów", "Orły z Bostonu", "I wszystko lśni", "ExTerminators", "Mam na imię Earl", "Witamy u Rileyów", czy "Brzuszek Mary". Jej najsłynniejsze role to kobieta pijąca herbatę w horrorach "Teksańska masakra piłą mechaniczną" z 2003 i "Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek" z 2006 roku oraz menadżerka osiedla przyczep kempingowych w oscarowej produkcji "To nie jest kraj dla starych ludzi" z 2007 roku. W filmie braci Coen skradła scenę, w której zagrała u boku Javiera Bardema.

Ostatnia rola Lamkin to postać Anity z krótkometrażówki "Chimeras" z 2014 roku. W 2005 roku została producentką wykonawczą trzech filmów krótkometrażowych - "An Extra Digit", "If Wishes Were Fishes"If Wishes Were Fishes" oraz "Family". Była również nauczycielką aktorstwa w Codwell Elementary School w Houston, Unicorn School of Acting oraz USA Theatre.

Redakcja poleca

Pozostawiła swojego męża Stephena L. Lamkina, córkę Kati, syna Grega oraz wnuki i prawnuki.

RadioZET.pl/Deadline

Gwiazdy filmu i kina, które odeszły w 2021 roku [ZDJĘCIA]